Akıllı Telefon Eylül 3, 2021 9:24

Pek Çok Kişi Samsung Galaxy S21 FE’den Umudu Kesecek

Son gelişmelere bakılırsa Samsung Galaxy S21 FE eylül ayı içerisinde seri üretime başlayacak. Ancak Samsung satış hedefini epey bir düşürdü.
Pek Çok Kişi Samsung Galaxy S21 FE’den Umudu Kesecek

Samsung Galaxy S21 FE mobil dünyasının gündeminden düşmüyor. Kısa süre içerisinde öyle önemli gelişmeler yaşandı ki artık telefonun tanıtımının an meselesi olduğu belirtildi. Fakat son birkaç gündür yaşananlar olumlu havayı bir anda tersine çevirdi. İddiaya göre Galaxy S21 FE ekim sonu itibariyle satışa sunulacak. Ayrıca Samsung telefon için beklediği satış hedefini önemli ölçüde azaltmış görünüyor.

Güney Kore medyasında yer alan bir habere Samsung, Galaxy S21 FE’yi yılın ilk yarısında seri olarak üretip ağustos ayında satışa sunmayı hedefliyordu. İlk satış hedefinin de 10 milyon adet olduğu belirtildi. Çip tedarikinde yaşanan sıkıntılar akıllı telefonun tanıtımını bir hayli öteledi. Hatta Samsung sırf bu yüzden Galaxy Note 21 serisini tanıtamadı.

Samsung Galaxy S21 FE

Şimdi ise Galaxy S21 FE’nin eylül ayı içerisinde seri üretime geçeceği bildiriliyor. Samsung ayrıca cihaz için toplam satış hedefini 3 milyon adete çekmiş görünüyor. Bu gelişme haliyle telefonun birçok ülkede satışa sunulamayacağı anlamına geliyor. Yaygın şekilde satışa sunulsa dahi telefonu satın almak isteyen birçok kişi “stoklarda kalmadı” uyarısı ile karşılaşacak.

Bir diğer önemli nokta ise Galaxy S21 FE’nin satışa sunulmasından kısa bir süre sonra Galaxy S22 serisinin tanıtılacak olması. Haliyle telefonu satın almak isteyen kullanıcıların kafası karışacak ve Galaxy S22 serisini görmeden karar vermek istemeyecektir. Daha öncesinde de Xiaomi 12’nin tanıtılacağını hatırlatalım.

Görünüşe bakılırsa Galaxy S21 FE konusu daha çok su kaldıracak. Telefona dair gelişmeler yaşandıkça aktarmayı sürdüreceğiz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.