Akıllı Telefon Eylül 3, 2021 14:55

Google Pixel 6 Serisi Daha Fazla Kullanıcı ile Buluşacak!

Google Pixel 6 serisi hakkında güzel haberler geliyor. Google benzersiz telefonları daha fazla kullanıcı ile buluşturmak için kolları sıvamış.
Google Pixel 6 Serisi Daha Fazla Kullanıcı ile Buluşacak!

Görünüşe bakılırsa Google Pixel 6 serisi telefonların daha fazla popüler olmasını istiyor. Google’ın bugüne kadarki en başarılı Pixel telefonları Pixel 6 ve Pixel 6 Pro olabilir. Sızan görüntüler, teknik özellikler ve telefonlara güç verecek işlemci Pixel 6 serisini önceki modellerden farklı kılıyor. Haliyle Google yeni nesil Pixel telefonları daha fazla kullanıcı ile buluşturmak istiyor. Gelen bilgiler arama motoru devinin 2019’da duyurduğu Pixel serisine kıyasla üretim kapasitesini %50 oranında artırdığı bildiriliyor.

Google Pixel 6 Pro

Nikkei Asia tarafından yayınlanan rapora göre akıllı telefon satışlarında bekleneni veremeyen Pixel telefonlar için Pixel 6 serisi bir dönüm noktası olacak. Samsung ile birlikte geliştirilen ilk şirket içi işlemcinin performansı büyük merak uyandırıyor. Benzersiz tasarım ve etkili kamera ile birlikte Pixel 6 serisinde hedef 10 milyon adet satış gerçekleştirmek. Google özellikle 2020’de sadece 3.7 milyon adet olan Pixel telefon satış adetini üç katına çıkarma konusunda kararlı görünüyor.

10 milyon adet satış, iPhone’larla kıyaslandığında devede kulak kalıyor, fakat bir önceki yılla kıyaslandığında çok ciddi bir artış anlamına geliyor. Google ayrıca yeni Pixel 6 serisi ile birlikte telefonlara sunacağı güncelleme desteğini üç büyük sürüme çıkardı. Android 12 ile çıkış yapacak Pixel 6 serisi Android 15 sürümünü de alacak. Sonraki bir yılda da güvenlik odaklı güncellemeler yayınlanacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.