Windows Eylül 2, 2021 11:22

Windows 11 Cephesinden Android Kullanıcılarına Kötü Haber Geldi

Çıkmasına neredeyse bir ay kalan Windows 11, ilk sürümünde Android uygulamaları şu an için desteklemeyecek. İşte gelişmenin detayları.
Windows 11 Cephesinden Android Kullanıcılarına Kötü Haber Geldi

5 Ekimde piyasaya sürülecek olan Windows 11, çıkış sürümünde Android uygulamaların çalışmasını desteklemeyecek. Android için yazılım desteği, Windows 11’in temel özelliklerinden biri olmasına rağmen, Microsoft, işletim sistemini yayınladığında bunu uygulamayacak. Android için genel testlere birkaç ay sonra başlayacağını belirtti.

Windows 11, Başlangıçta Android Uygulamalarını Desteklemeyecek

Microsoft Pazarlama Genel Müdürü Aaron Woodman, şirketin şu anda Android uygulamalarını Windows 11 ve Microsoft Store’a getirmek için Amazon ve Intel ile birlikte çalıştığını söyledi. Uzun zamandır beklenen işlevselliğin önümüzdeki aylarda Insider Preview sürümlerinde piyasaya çıkacağına söz verdi.

Android yazılım desteğinin 2022’ye kadar bu yeni işletim sisteminde görünmeyeceği de anlaşılmış oldu.

Android uygulamaları için destek, lansman sırasında Windows 11’de mevcut olmayacak olsa da, yeni işletim sistemi Microsoft Teams ile vaat edilen entegrasyon, yeniden tasarlanmış Başlat menüsü ile yeni bir tasarım, geliştirilmiş çoklu işlem ve önemli ölçüde yeniden tasarlanmış bir uygulama mağazası içerecek.

Microsoft merakla beklenen yeni işletim sistemini 5 Ekim’de piyasaya sürecek. Yeni işletim sistemi uyumlu yeni bilgisayarlarda kullanılabilecek. Windows 10 ile uyumlu bilgisayarlar için ücretsiz güncelleme de mevcut olacak. Bununla birlikte, mevcut bilgisayarlar aşamalı olarak güncellenecektir, bu nedenle Windows 10 ile uyumlu sistemlerin tüm kullanıcıları, 2022’nin ortasına kadar yeni Windows 11’e sahip olacaktır.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.