Telegram Eylül 2, 2021 14:56

Telegram v8.0 Güncellemesi ile Çılgın Atıyor

WhatsApp'ın en büyük rakibi bugün şahane bir güncelleme yayınladı. Telegram v8.0 güncellemesi ile uygulamaya resmen çılgın atıyor.
Telegram v8.0 Güncellemesi ile Çılgın Atıyor

Telegram, mesajlaşma hizmetlerinde bir dizi yeni özellik ekleyen büyük bir güncelleme sundu. Bu yenilikler arasında, sınırsız kişi için Canlı Akış yetenekleri, mesajları iletmeden önce önizleme yeteneği ve çıkartma seti çubuğunu kaydırırken daha büyük küçük resimler yer alıyor. Telegram v8.0 güncellemesi ile WhatsApp’ta olmayan özelliklerin eklenmesi kullanıcıları fazlasıyla heyecanlandıracak gibi görünüyor.

Telegram, son iki yılda sesli sohbet ve görüntülü sohbet yeteneklerini sürekli olarak geliştiriyor. En son güncellemeleri, video görüşmeleri için katılımcı sayısı sınırını tamamen kaldırarak, grup sohbetlerinde büyük video görüşmelerine ve hatta kanallarda Canlı Akışlara olanak tanıyor.

Kullanıcılar artık göndermeden önce bir önizleme penceresi ve gönderenin adını gizleme veya medya mesajlarında altyazıyı gizleme gibi bir dizi özelleştirme seçeneği görebildiğinden, ileti yönlendirme artık daha iyi bir deneyim sunuyor.

Kullanıcılar Telegram‘da birden çok kanalı okurken, bir kanalın sonuna ulaştıklarında yukarı kaydırarak bir sonrakine hızlıca atlayabiliyor.

Telegram v8.0 ile gelen tüm yenilikler

  • Trend Olan Çıkartmalar artık çıkartma panelinde ‘Son Kullanılanlar’ın üzerinde gösteriliyor.
  • Android Telegram kullanıcıları için çıkartma önerileri için daha büyük önizlemeler gösteriliyor.
  • Uygulamalar artık sohbetin üst kısmında bir ‘çıkartma seçme’ durumu gösteriyor.
  • Yeni mesajları olan bir yorum dizisini açarken, artık okunmamış yorumların sayısını gösteren bir sayaç görünüyor.

Telegram’ın yeni özelliklerini kullanabilmek için uygulamayı App Store veya Play Store üzerinden güncellemeniz yeterli olacaktır.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.