Güncel Teknoloji Haberleri Eylül 2, 2021 20:54

Microsoft Surface Duo 2 için Geri Sayımı Başlattı

Yazılım devi iki ekranlı telefonu Microsoft Surface Duo 2 için tarih verdi. Çok yakında Android ile çalışan yeni Surface Duo tanıtılacak.
Microsoft Surface Duo 2 için Geri Sayımı Başlattı

Microsoft, Steve Ballmer döneminde firma tarihinin en büyük hatasını yapmış ve Android’e geçmek yerine Windows Mobile’da kalmayı tercih etmişti. Nokia‘yı satın almaları bile mobil bölümde tutunmalarını sağlayamamıştı. Steve Ballmer’ın yanlış politikaları yüzünden telefon sektöründe umduğunu bulamayan firma, bu süreçte Surface Duo modelini tanıtmıştı. Microsoft şimdi de karşımıza Microsoft Surface Duo 2 ile çıkmaya hazırlanıyor.

Farklı bir yapıda olması ile dikkat çeken bu seri, diğer katlanabilir telefonlar gibi ekranı katlamıyor. İki farklı panel kullanarak, telefon/tablet deneyimi sunan bu seri, Android ile çalışması ile büyük beğeni toplamıştı. Yüksek fiyatı ile maalesef ki ilk model pek tutmamıştı. Microsoft bu sefer fiyatı da düşürerek daha fazla kullanıcıya hitap etmeye çalışacak gibi görünüyor. Bu modelde Snapdragon 888 yonga seti kullanacak olan firma, RAM tarafında ise muhtemelen 12 GB RAM‘e yer verecek.

Microsoft Surface Duo 2

Windows 11’in 5 Ekim’de piyasaya sürüleceğini açıkladıktan sonra Microsoft, bugün de 22 Eylül’de yeni Surface cihazlarını tanıtmak için bir etkinlik tarihi açıkladı. Microsoft, bu cihazlara ek olarak Windows 11 hakkında da konuşacağını söyledi. Şirketin daha önceki söylentilere göre Surface Pro X, Surface Go 3, Surface Laptop Pro ve Surface Book 4 olarak adlandırılabilecek yeni bir Surface Laptop tanıtması da bekleniyor.

Şifre: PowerVR GE8320

22 Eylül tarihinde tanıtılacak olan Microsoft’un yeni ürünleri hala gizliliğini sır gibi koruyor. Sızıntı konusunda elinden geleni yapan ve başarılı olan Microsoft, muhtemelen etkinliğe kadar ürünlerini korumayı başaracak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.