Akıllı Telefon Eylül 2, 2021 11:54

Android 12 One UI 4.0 Beta Programı İşte Bu Ülkelerde Başlayacak

Samsung Android 12 One UI 4.0 beta programına bu ay içerisinde başlatacak. Peki beta programı hangi ülkelerde geçerli olacak?
Android 12 One UI 4.0 Beta Programı İşte Bu Ülkelerde Başlayacak

Samsung son birkaç yıldır büyük Android güncellemeleri öncesinde beta programları açıklıyor. Beta programları sınırlı sayıda ülkede geçerli olurken, Samsung bu sayede kullanıcılarla birlikte Android ve yeni One UI sürümünü daha hızlı kararlı bir hale getirmekte. Android 12 One UI 4.0 için beta programının olacağı açıklandı. Samsung Güney Kore’den yapılan açıklamaya göre beta programı eylül ayı içerisinde başlayacak. Peki hangi ülkelerdeki Galaxy kullanıcıları Android 12 sürümüne daha erken ulaşacak?

Beta programı her zaman olduğu gibi Amerika, Güney Kore, İngiltere, Polonya, Çin ve Hindsitan’da gerçekleşecek. Samsung’un programa yeni ülkeler dahil etmesi de ihtimal dahilinde. Programın Türkiye’yi kapsaması ise beklenmiyor.

Galaxy S21

Beta sürümünün Galaxy S21, Galaxy S21+ ve Galaxy S21 Ultra dışındaki cihazlara da gelip gelmeyeceğini merak ediyor olabilirsiniz. Geçen yıla baktığımızda Android 11 One Uı 3.0 beta programına amiral gemisi telefonların yanında bazı orta sınıf telefonlar da dahil edildi. Dolayısıyla One UI 4.0 beta programında Galaxy S21 serisinin yanında Galaxy Note 20 serisi ve hatta Galaxy A52 / A72 modellerini görebiliriz.

Öte yandan One UI 4.0 sürümünde yer alacak bazı önemli gelişmelerden yavaş yavaş haberdar olmaya başladık. Ice Universe adlı güvenilir bilgi kaynağı One UI 4.0’daki şarj animasyonunu ortaya çıkardı.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.