Xiaomi Eylül 1, 2021 19:51

Xiaomi, Elektrikli Araç İşini Resmi Olarak Kaydettirdi: Şimdiden 300 Çalışanı Var!

Her sektörde atılım gerçekleştirmeye devam eden Xiaomi, bu sefer de elektrikli araç işinde ilerleme yapıyor ve işi resmi olarak kaydettirdi.
Xiaomi, Elektrikli Araç İşini Resmi Olarak Kaydettirdi: Şimdiden 300 Çalışanı Var!

Çin menşeili akıllı telefon devi Xiaomi, geçtiğimiz yıllarda bu sektöre giriş yapacağını sık sık açıklıyordu ve bu anlamda gelişmeler gerçekleştiriyordu. Bu ay itibariyle Xiaomi, elektrikli araç işini resmi olarak kaydettirdiğini ve bu bölümün “Önemli bir geliştirme aşamasına” girdiğini söyledi.

Bu yeni işin bağlı olduğu ortaklığın adı Xiaomi EV, Inc. olarak geçiriyor. Bu yeni şirket, kayıtlı olarak 10 milyar yuan(1.55 milyar dolar) sermaye ile kuruldu.

Mart ayında şirket,  bir elektrikli otomobil girişimini başlatmayı ve önümüzdeki on yıl içinde bu sektöre 10 milyar dolar yapmayı planladığını duyurmuştu.

Şirket, Xiaomi EV’nin şu anda 300 çalışanı olduğu açıkladı. Ayrıca bu yeni kuruluş, Xiaomi’nin kurucusu ve CEO’su olan Lei Jun tarafından yönetiliyor.

Xiaomi, elektrikli otomobil ekibinin son beş ayda “Büyük miktarda kullanıcı araştırması yaptığını” söyledi. Ayrıca, “EV ürün tanımı ve ekip oluşumunda ilerlemeye devam ederken” sektör ortaklarını ziyaret etti.

Dahası, bu ayın başlarında Xiaomi, elektrikli otomobil işinin “teknolojik rekabet gücünü artırmak” için otonom sürüş firması Deepmotion’ı yaklaşık olarak 77 milyon dolara satın aldığını duyurmuştu.

Şifre: 400 nits

Xiaomi, haliyle şu an henüz bir araba ortaya çıkarmadı. Yeni kuruluş otomobil üretmek için daha ilk adımlarını atıyor. Ancak ilerleyen zamanlarda Çinli dev, daha fazla atılım ve gelişim göstererek otomobil üretme kapasitesine hızlıca ulaşacaktır. Xiaomi ve elektrikli araçları hakkında yeni gelişmeler geldikçe sizlere aktırmaya devam edeceğiz. Takipte kalın.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.