Xiaomi Eylül 1, 2021 20:54

Xiaomi CyberDog Robotu Mi Home Mağazalarında Sergilenecek

Xiaomi, geçen hafta bir ürünün lansmanında CyberDog robotunu tanıtmıştı. Robot şimdi Çin'in 100'den fazla Mi Home mağazalarında sergilenecek.
Xiaomi CyberDog Robotu Mi Home Mağazalarında Sergilenecek

Her alanda atılım ve gelişme yapmaya devam eden Xiaomi, bu sefer de Boston Dynamics’in robotlarına benzer bir cyberdog robot geliştirdi. Çinli teknoloji devi, CyberDog ile ilgili haberi Mi Home Weibo hesabından görsel posterler ile paylaştı. Bu tanıtım afişlerine baktığımızda, şirketin bu en son robotunu öncelikle Çin’deki eyalet başkentleri, başkentler ve belediyeler gibi alanlarda sergilemeyi hedeflediği açıkca görülüyor.

Biyo ilhamlı dört ayaklı CyberDog, 128 GB SSD ile eşleştirilmiş NVIDIA’nın Jetson Xaiver NX AI süperbilgisayarı tarafından desteklenen bir teknolojiye sahip.

Ayrıca yeni robot, kafasında insan gözüyle karşılaştırılabilir mekansal algılama yetenekleri sağlayan bir dizi kamera, mikrofon ve sensör barındırıyor. Bu, AI kameraları, dürbünlü ultra geniş kameraları barındırıyor. Ek olarak da Intel’in RealSense D450 derinlik özellikli kamera modülünü içeriyor. Bu modül ile robot engellere takılmadan ilerleyip hareket edebilecek. Hatta SLAM eşleşme ve otomatik izlemeyi de destekliyor.

Şife: MediaTek Helio G35

Xiaomi uygun fiyat politikasını sürdürmeye her zamanki gibi devam ediyor. Boston Dynamic’in Spot adlı benzer dört ayaklı robotu 74.500 ABD Doları’na satılırken Xiaomi, robotunu sadece 9.999 Yuan(yaklaşık olarak 1.540 ABD doları) karşılığında sunacak. Başka bir deyiş ile, bu ürünü ABD yapımı robottan önemli ölçüde daha uygun fiyatla hale getiriyor.

Xiaomi ve yeni gelişmeleri hakkında sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz. Takipte kalın.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.