Akıllı Telefon Eylül 1, 2021 9:52

Samsung Galaxy S21 FE’de Can Sıkan İki Gelişme

Merakla beklenen Samsung Galaxy S21 FE her an tanıtılabilir. Son gelişmeler telefonla ilgili can sıkan bazı gelişmeleri ortaya çıkardı.
Samsung Galaxy S21 FE’de Can Sıkan İki Gelişme

Samsung Galaxy S21 FE, şirketin resmi sitesinde yerini her an alabilir. Samsung mağazalarında telefon için hazırlıklar başlamış durumda. Tasarım ve teknik özellikleri büyük ölçüde netlik kazanan Galaxy S21 FE iki noktada bekleyenlerin canını sıkacağa benziyor.

SamMobile sitesi, Galaxy S21 FE 5G’nin kullanım kılavuzunu ele geçirdi. Buradaki bilgiler telefona dair önemli gelişmeler aktarmakta. Şimdi can sıkan iki gelişmeyi aktaralım. Bunlardan ilki telefonda hafıza kart desteğinin olmayacak olması. 128GB ve 256GB dahili depolama yetmez diyenler ya da kaliteli bir hafıza kartı olanlar bu gelişme sonrası hayal kırıklığına uğrayacaktır.

Samsung Galaxy S21 FE

Can sıkan bir diğer gelişme ise şarj cihazı. Samsung amiral gemisi katili telefonun kutusundan şarj cihazını çıkarıyor. Telefonun kutusunda sadece şarj kablosu olacak. Eğer Samsung marka 25 watt’lk bir adaptörünüz yoksa bunun için de ekstra para ödemeniz gerekecek.

Kullanım kılavuzundaki bilgilerden devam edecek olursak; burada telefonun IP68 sertifikasına sahip olduğu onaylanıyor. Galaxy S21 FE bu sertifika ile 1.5 metre derinlikte 30 dakika boyunca su sızıntılarına karşı direnç sağlayabilecek.

Galaxy S21 FE‘nin üçlü kamera kurulumu da onay almış durumda. Ana kameraya ek olarak ultra geniş açılı ve telefoto sensörler göreceğiz.  Telefon en az dört renkte sunulacak: Siyah, yeşil, mor ve beyaz. Galaxy S21 FE ayrıca Dolby Atmos, Wireless DeX, Samsung Pay, kablosuz şarj ve ters kablosuz şarj özelliklerine sahip olacak.

Daha önceki sızıntılar, telefonun bazı pazarlarda Snapdragon 888, bazılarında ise Exynos 2100 işlemcisini kullanacağını göstermişti. 25 watt hızlı şarj destekli 4.500 mAh büyüklüğünde bir pil taşıyacak telefonda bellek seçenekleri 6GB/8GB RAM ve 128GB/256GB dahili depolama şeklinde olacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.