Akıllı Telefon Eylül 1, 2021 14:22

Nokia G50 5G Kablosuz Kulaklık Hediyesiyle Geliyor

Kısa süre içerisinde tanıtılacak Nokia G50 5G modeline dair tüm bilgiler ortaya çıktı. Telefon ayrıca kablosuz kulaklık hediyesiyle geliyor.
Nokia G50 5G Kablosuz Kulaklık Hediyesiyle Geliyor

HMD Global uygun fiyatlı 5G akıllı telefon pazarı için yeni bir model hazırlığında. Nokia G50 5G  öncelikle düşük fiyat aralığındaki fiyat bilincine sahip alıcılara hitap etmeyi amaçlıyor. Gece yarısı güneşi ve mavi renklerde görünen Nokia G50 plastik bir kasayla geliyor ve yan tarafında güç düğmesine yerleştirilmiş bir parmak izi okuyucusu bulunuyor.

Nokia G50, üst kenarda ön kamera için gözyaşı damlası şeklinde bir girintiye sahip 6.38 inç LCD panel ile geliyor. 60Hz tarama hızına sahip bu ekran 1560 x 720 piksel çözünürlüğünde.

Qualcomm’un Snapdragon 480 5G işlemci çözümünden gücünü alacak telefon 4 GB RAM + 64 GB depolama ve 4 GB RAM + 128 GB bellek seçenekleriyle çıkış yapacak. 48 megapiksel üçlü arka kameranın eşlik ettiği telefonda can alıcı noktada tabii ki fiyat olacak. 5G ağları destekleyecek Nokia G50 Avrupa’da 239 € ve 299 € fiyattan listelenecek.

28 Eylül tarihinde satışa sunulması beklenen bütçe dostu telefonun yanında bir de sürpriz olacak. Nokia telefon için muhtemelen ön sipariş sürecinde bir kablosuz kulaklık hediye edecek. Bu durumu giriş seviyesinde pek görmeye alışık değiliz.

Nokia G50 kutudan Android 11 sürümüyle çıkacak. Telefonda öne çıkan bir diğer gelişme ise 4.850 mAh büyüklüğünde pil olacaktır. Kutu içerisinde yer alacak adaptörün kaç watt şarj çıkışı sağlayacağı ise henüz bilinmiyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.