iOS Eylül 1, 2021 14:35

iOS 15 Beta 8 Sürümü Yayınlanmaya Başladı: Çoğu Cihaz Güncellemeyi Alıyor

Bu ay iPhone 13 ile halka yayınlanması beklenen iOS 15 yeni güncellemesi ile karşımıza çıktı. iOS 15 Beta 8 yayımda.
iOS 15 Beta 8 Sürümü Yayınlanmaya Başladı: Çoğu Cihaz Güncellemeyi Alıyor

Apple, akıllı cihazlarının işletim sistemlerinin gelecek sürümlerine son rötuşları yapmaya devam ediyor. Şirket, Beta 8 sürümünü kullanıma sunmaya başladı ve iOS 15 nihai sürümü çıkmadan önce bir adet daha alabiliriz.

Değişiklik listesine bakıldığında, son yayınlanan güncellemeler ezici hatalara odaklanılmış. Beta sürümlerde doğal olarak tam stabilite beklenmez ve büyük hatalar nihai sürüme kadar  her çıkan beta güncellemesinde giderilir.

iPhone 13‘ün lansmanına çok az kaldı ve iOS 15 beta güncellemeleri her hafta geliyor. iPhone 13 lansmanından önce bir tane daha iOS 15 beta güncellemesi yayınlanabilir.

Apple’ın bu yıl piyasaya süreceği telefonları kutudan iOS 15 işletim sistemiyle çıkacak. Yeni özellikler FaceTime için uzamsal ses desteği,  ekranınızı paylaşma özelliği ve daha fazlasını içeriyor. Apple’ın harita uygulamasına da gezinmemize yardımcı olmak için ayrıntılı 3D görseller içeren AR yönergeleri eklendi.

Eylül’ün ortasında yapılacak olan lansmanda belki yeni Apple tabletler de görebiliriz. Olmasa bile iPad kullanıcıları iPadOS 15 sürümünü kullanabilecek. Geliştirilmiş çoklu işlemler ve ana ekran ve App Library için widget desteği gelecek.

Geliştirişmiş Fotoğraflar ve Fitnesss uygulamaları ve daha fazlasıyla watchOS 8′i alan ilk model olacak olan yeni Apple Watch Series 7 de önümüzdeki lansmanda tanıtılacak.

 

tvOS 15 de yeni bir beta güncellemesi aldı, ancak bu şuanlık mevcut modeller için geldi. Eylül ayında gelecek olan yeni Apple TV hakkında bir bilgi edinemedik.

Tabii ki de yeni iPhone 13 ve Watch Series 7 iOS ve watchOS’un nihai sürümüyle gelecektir. Halka açık olan beta sürümler şu an eski cihazlar için geliyor, burada test ediliyor ve hatalar düzeltiliyor.

 

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.