Akıllı Telefon Eylül 1, 2021 18:56

Honor Xiaomi ve Apple’ı Geçmeyi Başardı

Honor Xiaomi ve Apple 'ı geçerek Çin'in en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi oldu. Peki ilk iki sırada hangi markalar var?
Honor Xiaomi ve Apple’ı Geçmeyi Başardı

Honor yeni bir rapora göre Çin’deki en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi oldu. Honor Çin pazarında üçüncü sıraya ulaşabilmek için Xiaomi ve Apple gibi sektörün iki önemli markasını geride bırakmayı başardı.

Raporda OPPO ve Vivo geride kalan çeyrek itibariyle 5.6 ve 5.3 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştirerek ülkede ilk iki sırada yer aldılar. Xiaomi 3.9 milyon sevkiyatlar dördüncü ve Apple ise 3 milyon ile beşinci sırada yer aldı.

Honor , eski ana şirketi Huawei tarafından satıldıktan sonra başlangıçta tedarik sorunları yaşamasına rağmen, kendi ülkesinin akıllı telefon pazarında üçüncü sırada yer almayı başardı.

Tam bağımsızlığından sonra şirket, Çin’de sadece yüzde 3’lük bir pazar payına sahipti. Ancak o zamandan beri marka, tedarik zincirini güvence altına almayı ve istikrara kavuşturmayı başararak büyüme sağladı.

Honor kısa süre önce Magic 3 serisi akıllı telefonları piyasaya sürmüştü ve bu da şirketi uzun süre sonra yeniden üst segment kategorisine taşıdı. Honor’un tekrar yükselişe geçmesinde Honor 50 serisinin de büyük katkısı olduğunun altı çiziliyor.

Şifre: Akıllı Telefon

Öte yandan rapora göre 5G özellikli akıllı telefon gönderilerindeki büyük artışın Çin pazarını olumlu etkilediği bildiriliyor. 5G cihazlar tek başına 22,83 milyon adet veya toplam satışların yaklaşık yüzde 79,6’sını oluşturuyor. Bu süre zarfında MediaTek , Temmuz 2021’de 10,2 milyonun üzerinde çip göndererek yıllık yüzde 118,3’lük bir büyüme kaydetti. Qualcomm hala ilk sırada yer alırken, Huawei HiSilicon satışlarında yüzde 70’lik önemli bir düşüş yaşadı.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.