Akıllı Telefon Ağustos 31, 2021 11:25

Xiaomi Note 11 Uygun Fiyatı ve Güçlü Özellikleriyle Orta Segmentin Yeni Kralı Olacak

Xiaomi'nin bu yıl bitmeden resmileştireceği telefonlardan biri de Xiaomi Note 11 olacak. Telefona dair önemli bilgiler sızdırıldı.
Xiaomi Note 11 Uygun Fiyatı ve Güçlü Özellikleriyle Orta Segmentin Yeni Kralı Olacak

Xiaomi, 15 Eylül tarihinde gerçekleştireceği küresel çaptaki lansmanda Xiaomi 11T serisini duyuracak. Xiaomi 12 için de kasım ayı işaret ediliyor, fakat gelen bilgiler Xiaomi’nin bu iki tarih arasına bir ya da birkaç telefon daha sıkıştıracağı yönünde. Sözünü ettiğimi telefon Xiaomi Note 11. Bir süredir sızıntılara konu olan telefon hakkında bu defa güvenilir bir kaynaktan önemli bilgiler geldi.

Digital Chat Station adlı kaynağa göre telefonda 6nm üretim sürecine sahip sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 778G işlemcisinden güç alacak. Bu yonga seti Xiaomi Note11’i orta segmentin en güçlü telefonlardan biri haline getirecek.

Telefonun kamera özellikleri de büyük ölçüde netlik kazanmış durumda. Ana kamerada 64 megapiksel çözünürlüğünde bir sensör yer alacak. Buna geniş açılı ve telefoto kameralar eşlik edecek. Telefoto kamera orta segmentte pek de gördüğümüz bir kamera sensörü değil. Ön kamera ise serinin önceki modelinde olduğu gibi 20 megapiksel çözünürlüğünde olacak. Özellikle arka kamera özelliklerinin yakında zamanda gerçekleşen bir başka sızıntı ile hiç uyuşmadığının altını çizelim.

Xiaomi Note11’in can alıcı tarafı ise fiyatı olacak. Kaynağa göre kendi segmentinde en iyi donanımlardan birine sahip telefon sadece 300 dolar başlangıç fiyatına sahip olacak. Tabii bu fiyatın Çin pazarına yönelik olması bekleniyor. Xiaomi telefonu küresel çapta pazara çıkardığında daha farklı fiyatlandıracaktır. Öte yandan Xiaomi’nin Note 11 Pro modelini de duyurması bekleniyor. ikili arasındaki temel fark RAM ve depolama biriminde olacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.