Akıllı Telefon Ağustos 31, 2021 8:52

15 Yaşındaki Gençler Xiaomi Mağazasını Sadece 30 Saniyede Soydu

Çin'deki bir Xiaomi mağazası hırsızlar tarafından soyuldu. Soygunu 15 yaşındaki çocuklar sadece 30 saniyede gerçekleştirdi.
15 Yaşındaki Gençler Xiaomi Mağazasını Sadece 30 Saniyede Soydu

Çin’de akıl almaz bir hırsızlık vakası yaşandı. Bir Xiaomi mağazası hırsızlar tarafından soyuldu. Hırsızlar mağazadan tablet, telefon ve bilgisayarlar çaldılar. Yaşları 14 ila 15 olan beş genç gece sularında bir Xiaomi Mi Store’un camını kırarak içeri girdi. Sadece 30 saniye süren soygun güvenlik kameralarına yansıdı.

30 Ağustos günü, saat 02:16 sularında birkaç kötü niyetli kişi Çin’deki Xiaomi mağazalardan birinin cam kapısını kırdı, içeri girdi ve onlarca akıllı telefon ve tableti aldı.

Lianqian Polis Karakolu, cep telefonları ve tabletler gibi elektronik eşyaların Xiamen Bölgesindeki Ruijing Ticari Plaza’daki bir Xiaomi mağazasından çalındığını bildiren bir alarm alarak olay yerine geldi.  Olay yerinde gelen polis kısa sürede tesisi trafiğe kapattı ve suçlular için arama başlattı.

Sadece 24 saat sonra öğle saatlerinde hırsızlar yakalandı. İlginç olan ise hırsızların sadece 14 ve 15 yaşında olmaları. Biri kız olmak üzere beş kişi 15 yaşında, diğer soyguncu ise sadece 14 yaşında.

Xiamen polisi, çalınan 25 akıllı telefonu, 2 tablet, 2 dizüstü bilgisayar ve diğer çalıntı eşyaların hepsini mağaza yetkililerine iade etti.

Benzer soygun olayları daha önce farklı ülkelerde de yaşanmadı değil. Hırsızların soymak için en çok başvurduğu teknoloji mağazalarının başında ise Apple Store’lar geliyor. Taktik genellikle aynı oluyor, kapı camını kırıp içeri girerek hızla ürünleri toplamak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.