Xiaomi Ağustos 31, 2021 15:15

Xiaomi 12 Muhteşem Kamerası İle Gelecek: İşte Yeni Detaylar!

Mi markasına veda eden şirketin, yakında piyasaya süreceği Xiaomi 12 telefonu, muhteşem kamerası ile gelecek. İşte yeni detaylar.
Xiaomi 12 Muhteşem Kamerası İle Gelecek: İşte Yeni Detaylar!

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, neredeyse her gün telefonları ile ilgili yeni sızıntılarla karşımıza çıkıyor. Son zamanlarda Xiaomi’nin Mi markasından vazgeçtiğini de biliyoruz. Yakında piyasaya süreceği Xiaomi 12, muhteşem kamerası ile gelecek. Sızıntılarla kamerasına dair yeni bilgiler edindik.

Xiaomi, son üç yılda, Mi 11 ve Mix 4’te bulunanlar da dahil olmak üzere çeşitli 108 megapiksel sensörlerden çok fazla yararlandı. Ancak, ultra geniş ve telefoto modülleri, 8-13 megapiksel gibi düşük çözünürlük sensörleri ile kullanıldı.

Xiaomi 12 kamerası için, şirket üçlü 50 megapiksel sensörler kullanacak. Bu da telefonda ana, ultra geniş ve telefoto kameralarında 50 megapiksellik sensör kullanılacağı anlamına geliyor. Telefoto kamerada 5x periskop kullanıldığı iddia ediliyor. 5X lens yüksek çözünürlüklü sensör ile birleştiğinde bize yakınlaştırıldığında dahi yüksek kalitede fotoğraflar sağlayabilir.

Son zamanlarda ayrıca Xiaomi 12’de 200 megapiksellik sensör kullanacağını belirtmiştik. Ancak bu sensör büyük ihtimalle Xiaomi 12 Ultra modeli için kullanılacak.

Ayrıca 12 serisi hâlâ tasarım doğrulama aşamasında. Nihai donanım ve tasarım detayları farklı olabilir. Yakın zamanda rakibi ZTE, Axon 30 Ultra’yı üçlü 64 MP kamera ile tanıtmıştı, ancak bunun üzerindeki periskopta yalnızca 8 MP sensör bulunuyordu (üçüncü 64 MP kamera , minimum optik zoom sunan 35 mm lense sahipti). Yüksek çözünürlüklü sensörlerle birleştirilmiş periskoplar nadir olarak bulunuyor. Ayrıca Xiaomi’nin Mi 11 Ultra’sında, 50MP ana ve 48MP ultra geniş kameralarla birleştirilmiş bir teknoloji var.

Telefonun ayrıca 1-120 Hz aralığında çalışan uyarlanabilir yenileme hızına sahip bir LTPO AMOLED ekrana sahip olması bekleniyor. Ayrıca bu seri, LPDDR5X RAM’e sahip Snapdragon 898 yonga setinden güç alacak.

Snapdragon 898

Yeni 12 serisi hakkında yeni sızıntılar ve bilgiler geldikçe size aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalın.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.