Akıllı Telefon Ağustos 31, 2021 10:24

Realme Dünyada Bir İlki Gerçekleştirmeye Hazırlanıyor

Realme Dimensity 810 işlemcili bir telefon duyuracağını onayladı. Yeni nesil işlemci ilk kez bir akıllı telefonda yer alacak...
Realme Dünyada Bir İlki Gerçekleştirmeye Hazırlanıyor

Tayvanlı yarıiletken şirketi MediaTek, Dimensity 810 işlemcisini geçtiğimiz günlerde duyurdu. Realme bugün sosyal medya hesabından Dimensity 810 işlemcili bir telefon duyuracaklarını onayladı. Böylelikle işlemcili ilk kez bir akıllı telefonda hayat bulmuş olacak.

Yapılan paylaşım akıllı telefonun tanıtım tarihi, ismi ve teknik özellikleri hakkında ne yazık ki bilgi vermiyor. Ancak telefonun Realme 8s olacağı yönünde iddialar var. Bu modelin bazı özellikleri arasında 6.5 inç Full HD + 90Hz ekran, 64 megapiksel ana kamera ve 33 watt hızlı şarj destekli 5.000 mAh pil geliyor.

Telefonun güç alacağı Dimensity 810 yonga setinden kısaca söz etmek gerekirse; işlemci 6nm üretim sürecinde geliştiriliyor. 2.4GHz hızında çalışan dört Cortex-A76 çekirdeğinden ve 2.0GHz hızında çalışan dört Cortex-A55 çekirdeğinden oluşan 8 çekirdeğe sahip. MediaTek, işlemcinin önceki nesle göre %20 performans artışı getirdiğini iddia ediyor. GPU tarafında ise Mali-G57 MC2’yi görüyoruz.

Yonga seti 120Hz FHD+ ekranları, LPDDR4x RAM, UFS 2.2 (2 şeritli) depolamayı ve 64MP’ye kadar kameraları destekler. Yonga seti ayrıca Arcsoft ile işbirliği içinde AI-Bokeh ve AI-Color gibi üst düzey AI kamera özelliklerine sahip.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.