Akıllı Telefon Ağustos 31, 2021 10:56

One UI 3.1.1 Güncellemesi Birçok Samsung Telefon İçin Yayınlandı

İlk kez katlanabilir telefonlarda yer alan One UI 3.1.1 güncellemesi şimdi birçok Samsung telefon ile buluşuyor. Güncelleme neler getiriyor?
One UI 3.1.1 Güncellemesi Birçok Samsung Telefon İçin Yayınlandı

One UI 3.1.1 sürümü ilk  kez Galaxy Z Flip 3 ve Galaxy Z Fold 3 modellerinde yer aldı. Arayüzde önemli iyileştirmelerin sağlandığı One UI 3.1.1 güncellemesi şimdi daha fazla Samsung cihazla buluşuyor. Geçtiğimiz hafta Galaxy S21 serisi ile buluşan güncelleme şimdi Galaxy S10, Galaxy S20, Galaxy Note 10 ve Galaxy Note 20 serileri için dağıtımda.

Bakıldığı zaman One UI 3.1 ile One UI 3.1.1 arasında gözle görülür bir fark bulunmuyor. Samsung yeni sürümde daha çok bazı iyileştirmelere yer veriyor. Şimdi yukarıda saydığımız telefonlar için yayınlanan güncellemelerin detaylarına göz atalım.

Galaxy S10 serisi için yayınlanan güncelleme G97xFXXUCFUH3 sürüm numarasına sahip ve  733MB dosya boyutunda. Galaxy S20 serisi G98xBXXU9DUH2 firmware sürümü ile bu güncelleştirmeyi alırken, yeni yazılımın dosya boyutu 623MB büyüklüğünde.

Galaxy Note 10 serisi için yayınlanan güncelleme N97xFXXU7FUH3 sürüm numarasını taşıyor. ve 927 MB büyüklüğünde. Son olarak Galaxy Note 20 serisi ise bu güncellemeyi N98xBXXU3DUH2 sürüm numarasıyla 738MB büyüklüğünde alıyor. Kademeli olarak dağıtımda olan güncellemeyi dilerseniz Ayarlar menüsünden sorgulatabilirsiniz.

Güncelleme ayrıntısında öne çıkan gelişmelerden söz etmek gerekirse;

  • Yeni Uyku Modu
  • Daha hızlı uygulama açma süreleri
  • Daha hızlı kamera
  • Daha hızlı açılır kamera
  • Daha hızlı parmak izi tarayıcısı
  • İyileştirilmiş ısı yönetimi
  • Bazı stok uygulamalarda (Saat, Kişiler, Samsung İnternet, Hava Durumu) iyileştirmeler
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.