Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 31, 2021 14:55

Meizu 18s ve 18s Pro Can Yakmaya Geliyor

Çinli Meizu, uzun süren sessizliğini bozuyor. Meizu 18 ailesinden sonra şimdi de Meizu 18s ve 18s Pro için geri sayım başladı.
Meizu 18s ve 18s Pro Can Yakmaya Geliyor

Bir dönem Xiaomi ile fırtınalar estiren Meizu, bu yarışta geri düşmüştü. Uzun zamandır telefon tanıtmayan firma geçtiğimiz aylarda Meizu 18 ailesini duyurmuş ve yine sessizliğe bürünmüştü. Bugün ise firmanın 18 serisine devam edeceği haberleri geldi. İki Meizu akıllı telefon, TENAA tarafından onaylandı. TENAA telefonların özelliklerinin ve tasarımlarının çoğunu ortaya çıkardı. Meizu 18s ve Meizu 18s Pro olarak isimlendirilecek olan bu seri özellikleri ile amiral gemisi segmentinde yer alacak.

Meizu 18s, 6.2 inç büyüklüğünde 1440P çözünürlüğünde 120 Hz tazelemeli AMOLED ekran ile gelecek. Ana modelde Snapdragon 888 yonga seti yer alacakken, Pro modelde ise Snapdragon 888 Plus’a yer verilecek. Telefonların arkasında 64 Megapiksel, 16 Megapiksel ve 8 Megapiksellik üçlü kamera kurulumu yer alacak. Ön yüzeyde ise bizleri nokta çentik şeklinde 20 Megapiksellik kamera karşılayacak.

Telefon sektöründe Çinli rakiplerinin çok gerisinde kalan Meizu’nun küllerinden yeniden doğma girişimleri oldukça takdir edilesi türden. Ancak fiyat konusunda firmanın elini taşın altına koyması ve rakiplerine karşı farklı seçenekler sunması gerekiyor. Türkiye pazarında yer almayan firma muhtemelen ilk etapta iç pazara odaklanacak. Çin’de faaliyetlerine devam edecek olan firmanın 2022 yılında Snapdragon 898 ile çalışan yeni amiral gemisi modelini tanıtacağını düşünüyoruz.

Meizu 18s

Meizu’nun pazara geri dönmesi oldukça sevindirici. Umarız bir dönem fırtınalar estiren firma eski günlerine tekrardan geri döner ve pazarda önemli bir koza sahip olur. Sonuçta firmalar arasındaki rekabetler biz son kullanıcılara olumlu bir şekilde yansıyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.