Huawei Ağustos 31, 2021 17:52

İki Ekranlı Huawei Telefonu Yargı Dağıtmaya Geliyor

Huawei yeni bir şeyler deniyor. İki ekranlı Huawei telefonu bugün TENAA görselleri ile karşımıza çıktı. Bu telefon da neyin nesi?
İki Ekranlı Huawei Telefonu Yargı Dağıtmaya Geliyor

Amerika’nın yıldıramadığı Huawei yoluna tam gaz devam ediyor. HarmonyOS 2.0 ile küllerinden yeniden doğan firma şimdi ilginç bir şeyler peşinde. Çinli düzenleyici TENAA’nın veri tabanında, Huawei TET-AN50 model numarası altında çalışan yeni iki ekranlı Huawei telefonu ortaya çıktı. Peki, bu telefon neyin nesi olacak.

Huawei’nin yeni fantastik telefonunda, 2480 x 2200 piksel çözünürlüğe sahip 8 inç büyüklüğünde OLED ekranın yanı sıra 6,45 inç diyagonal, 2700 x 1160 piksel çözünürlüğe sahip harici bir katlanır OLED ekran yer alacak. Telefon 8 GB, 12 GB RAM ve 256 GB, 512 GB ve 1 TB dahili depolama birimine sahip olacak.

Leica logolu ana kamera, 50 megapiksel ana görüntü sensörünün yanı sıra 16, 12 ve 8 megapiksel çözünürlüğe sahip görüntü sensörleri ile desteklenecek. Ön kamera ise 16 MP çözünürlüğünde olacak. 4.400 mAh kapasiteli batarya ile gelecek olan telefonun 161,8 x 145,8 x 8,2 mm boyutlarına ve 295 gram ağırlığına sahip olacağı söyleniyor.

Huawei’nin bu modelinin katlanabilir telefon mu olacağı yoksa Microsoft Surface Duo gibi iki ekrana mı sahip olacağı şimdilik bilinmiyor. Muhtemelen Huawei tutmayan iki ekranlı telefon projesi yerine karşımıza yeni katlanabilir telefonla çıkacak. Huawei Mate X3 olarak isimlendirilmesi muhtemel olan bu telefonun yıl sonuna doğru tanıtılması bekleniyor.

iki Ekranlı Huawei Telefonu

İşletim sistemi konusunda Android yerine HarmonyOS’in yeni sürümü olan HarmonyOS 2.1 ile çalışacak olan bu telefonda muhtemelen Snapdragon 898 yonga seti yer alacak. Ancak ambargolardan dolayı bu telefonun Avrupa sürümünde 5G modem desteğinin yer almayacağını düşünüyoruz. Ambargoların büyük bir bölümünü çözüme kavuşturan Huawei, 5G konusunda ise 2022’de atılım yapması gerekiyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.