Xiaomi Ağustos 30, 2021 13:43

Xiaomi 12 Kamera Konusunda Vites Mi Düşürecek?

Xiaomi'nin Mi markasını terk edeceği ilk telefonu Xiaomi 12 için yeni bilgiler ortaya çıktı. Kamera konusunda vites mi düşürülüyor?
Xiaomi 12 Kamera Konusunda Vites Mi Düşürecek?

Xiaomi bildiğiniz gibi yıl sonu Mi markasını resmi olarak bırakacak. Kasım ayında karşımıza Mi adı olmadan Xiaomi 12 telefonu ile karşımıza çıkacak olan Çinli firmanın bugün de kamera konusunda ne gibi değişiklikler yapacağı ortaya çıktı. Bu zamana kadar 108 Megapiksel furyasına amiral gemisi modelleri ile katılan firma, bu yıl bir yenilik yapacak ve 50 Megapiksellik bir sensör kullanacak.

Xiaomi 12 50 Megapiksel sensör ile gelebilir

Bildiğiniz gibi Megapiksel tek başına bir ifade etmiyor. Önemli olan sensördeki yenilikler. Xiaomi’nin yeni canavarında 50 Megapiksel ana, ultra geniş ve periskop lensleri kullanacağı söyleniyor. 50 Megapiksellik bu sensörün 108 Megapikselden daha iyi fotoğraflar çekmesi bekleniyor. Ultra modeline geçtiğimizde ise vites yine yükseltilecek ve ana kamera tam 200 Megapiksel çözünürlüğünde olacak.

Xiaomi 12 kamera

200 Megapiksel sensörü kullanan ilk telefon olma unvanını eline alacak olan Ultra modeli, kamera konusunda Huawei P50 Pro‘ya DxOMark’ta kaptırdığı tahtını tekrardan eline alacak gibi görünüyor. Tüm 12 serisini Snapdragon 898 yonga seti ile donatacak olan Xiaomi’nin 8 GB RAM ve 12 GB RAM‘li sürümleri sunması bekleniyor. Sanal RAM ile RAM artırma imkanı sunacak olan Xiaomi’nin yeni canavarlarında MIUI 12.5 kullanacağı söyleniyor.

MIUI 13 güncellemesi ekosistem oluşturmak istedikleri için muhtemelen 2022’nin ilk çeyreğine sarkacak. Ancak MIUI 13 çıktığı gibi yeni amiral gemisi modellerine direkt olarak gelecek.

Koronavirüs ile patlak veren çip krizinin Xiaomi’yi de etkilemesi ve fiyatların nispeten biraz yükseleceği de söyleniyor. Ancak bunların henüz söylenti olduğunu kesin bilgiler için Kasım ayını beklememiz gerektiğini belirtelim.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.