Redmi Ağustos 30, 2021 10:25

Uygun Fiyatlı Redmi K50 için Geri Sayım Başladı

Redmi'nin merakla beklenen uygun fiyatlı performans canavarı Redmi K50 için geri sayım başladı. Bugün de telefonun maskotu göründü.
Uygun Fiyatlı Redmi K50 için Geri Sayım Başladı

Xiaomi, kısa süre önce küçük bir dinozora benzeyen bir grafik ticari marka için başvurdu. Ticari marka açıklaması, cep telefonu kılıfları ve benzeri aksesuarlar için kullanılabileceği ifadesi yer alıyordu. Bu sızıntıdan sonra bugün de merakla beklenen Redmi K50 ailesinde kullanılacak olan dinazor maskotu ortaya çıktı.

Redmi K50 serisi dinazor maskotu ile gelecek

Redmi’nin K50 serisinin kılıflarında yeni bir maskot karakter olması bekleniyor. Bu seride yine ana model Snapdragon 888 yongasından güç alacak. Pro ve Pro+ modeller ise gücünü Qualcomm’un yeni amiral gemisi işlemcisi olan Snapdragon 898’den alacak.

Ayrıca K50 serisinin 100W hızlı şarj desteği ile donatılacağı bildiriliyor. Bu 100W’lık destek yine ana modelde olacak. Pro serisinde ise 120W kablolu hızlı şarj desteğine yer verilecek. Yani bu seri hızlı şarj konusunda kimseyi üzmeyeceği gibi fazlasıyla tatmin edecek.

Redmi K50

Hatırlayacağınız üzere birkaç yıl önce, maskotu olarak The Demon King veya Big Devil adlı bir karakter alan Redmi K20 serisi piyasaya çıkmıştı. Redmi K30’da gelenek devam etti, telefonun reklamı da bir dinozor yardımıyla yapıldı. Ancak Redmi K40’ın piyasaya sürülmesiyle şirket bu uygulamadan vazgeçti. Ancak şimdi Redmi, telefonlarının reklamını yapmak için bir kez daha dinozorları kullanmaya karar vermiş gibi görünüyor.

Redmi K50’nin tanıtımının önümüzdeki yılın başlarında yapılması bekleniyor. Fiyatı ile piyasanın en uygun fiyatlı amiral gemisi olması beklenen K50 serisi, kamera özellikleri ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başaracak. Şimdilik hakkında pek detay bulunmayan K50 serisi hakkında bilgiler geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğimizi belirtelim.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.