TikTok Ağustos 30, 2021 20:20

TikTok Bu Videoları Siliyor! Peki, Neden?

Gençlerin popüler platformu olan TikTok, yeni bir akımı engellemek için kolları sıvadı. Bu akım için çekilen videolar silinmeye başlandı.
TikTok Bu Videoları Siliyor! Peki, Neden?

Sosyal medyanın parlayan yıldızı TikTok her geçen gün yeni akımlara ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Özellikle gençlerin kullandığı bu uygulama bazı akımlardan dolayı tehlikeli hale gelebiliyordu. TikTok’un bu konuda bir şey yapması gerektiğini daha önce sizlere belirtmiştik. Nitekim beklediğimiz oldu ve sosyal medya devi milk crate challenge adı verilen akımı engellemek için kolları sıvadı. Peki nedir bu milk crate challenge akımı?

TikTok Milk crate challenge akımını neden engelledi?

Milk crate challenge akımında gençler süt sandıklarını üst üste diziyor ve üzerlerinden atlamaya çalışıyor. Buraya kadar her şey normal görünebilir. Ancak gençler daha fazla beğeni almak için süt sandıklarının sayısını artırmaya başlaması ile iş zıvanadan çıktı. Süt sandıkları yükseldikçe gençler bu engelden atlarken sakatlık yaşamaya başladı. Bu durum üzerinde TikTok’tan aksiyon geldi ve süt sandığı üzerinden atlama meydan okumasına dair videolar silinmeye başlandı.

Şirketten bir sözcü basına gönderdiği e-postada; “TikTok, tehlikeli eylemleri teşvik eden veya yücelten içeriği yasaklıyor ve bu tür içerikleri caydırmak için videoları kaldırıyor ve aramaları Topluluk Kurallarımıza yönlendiriyoruz. Herkesi çevrimiçi veya çevrimdışı davranışlarında dikkatli olmaya teşvik ediyoruz.” ifadesini kullandı.

TikTok

Uygulamada trendin hashtag’ini aramak artık “sonuç bulunamadı” uyarısını gösteriyor. Arama sonuçları sayfası, kullanıcıları bu ifadenin yönergelerimizi ihlal eden davranış veya içerikle ilişkili olabileceği konusunda da bilgilendiriyor. Uyarıda ayrıca Güvenli ve olumlu bir deneyimi teşvik etmek TikTok’un en büyük önceliğidir. ifadesinin de yer aldığını belirtelim.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.