Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 30, 2021 9:22

Realme Pad, Xiaomi Mi Pad 5’in Rakibi Olamayacak

Realme Pad tablet modelinin işlemcisi belli oldu. Tablet her ne kadar AMOLED ekrana sahip olsa da işlemci birimi tarafında bekleyenleri üzdü.
Realme Pad, Xiaomi Mi Pad 5’in Rakibi Olamayacak

9 Eylül tarihinde tanıtılması beklenen Realme Pad cephesinde bugün önemli bir gelişme yaşandı. AMOLED ekranıyla heyecan yaratan tabletin işleci birimi belli oldu. Hintli bir YouTuber tablete güç verecek işlemci birimine açılık getirdi. Tableti bekleyenlerdenseniz ekran sonrası işlemci siz pek tatmin etmeyecektir.

Güvenilir kaynağa göre Realme’nin ilk tableti MedaiTek’in Helio G80 işlemcisinden güç alacak. MediaTek’in genellikle giriş seviyesi telefonlarda yer verdiği işlemci 12nm üretim sürecine sahip olup sekiz çekirdekten oluşuyor.

Geçen yıl piyasaya sürülen Helio G80, Xiaomi Mi Pad 5 serisinde kullanılan Snapdragon 860 ve Snapdragon 870 ile kıyaslandığında performans noktasında çok geride kalıyor. İşlemci tercihine iyi taraftan da bakılabilir. Bu sayede tablet giriş seviyesi bir cihaz kategorisinden fiyatlandırılacaktır.

Realme Pad

Realme Pad’in şu ana kadar ortaya çıkan bazı özelliklerinden söz etmek gerekirse; tablette 10.4 inç büyüklüğünde AMOLED ekran yer alacak. Dört adet hoparlör, 8 megapiksel ön ve arka kamera ve 7.100 mAh büyüklüğünde pil tabletin öne çıkan bazı özellikleri olacak. Öte yandan tablet giriş seviyesi bir model olmasına karşın kalem desteği ile gelecek. 9 Eylül’de tanıtılacak tabletin kısa süre içerisinde yaygın şekilde satışa sunulması bekleniyor.

 

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.