Apple Ağustos 30, 2021 13:53

iPhone 13 Apple’ın Kendi Dizisinde Sızdı

Apple TV+ servisinde yer alan Apple'ın dizisi Ted Lasso'da iPhone 13 gösterildi. Çentiksiz bir ekranla görünen bu model kafaları karıştırdı.
iPhone 13 Apple’ın Kendi Dizisinde Sızdı

Apple, geçtiğimiz yıllarda Netflix gibi kendi dizi servisi olan Apple TV+’ı duyurmuştu. Apple’ın kendi dizilerini yayınladığı bu platformlarda geçtiğimiz gün Ted Lasso‘nun yeni bölümü yayınlandı. Buraya kadar her şey normal görünüyor. Ancak Ted Lasso dizisinde sürpriz bir şekilde iPhone 13 modeline ait olduğu söylenen bir sahne vardı.

Dizide ilginç bir şekilde görüntülenen model çentiksiz bir yapıda olmasıyla dikkatleri üzerine çekti. Ancak aynı telefon arkadan görüntülendiği bu telefonun iPhone 12‘ye ait olduğu açıkça ortaya çıktı. Çünkü kamera kurulumu çapraz değil yine alt alta konumlandırılmıştı. Yakın çekimlerde çentiğin olmaması ise kafaları karıştırdı.

iPhone 13 görseli yüzde 100 sahte!

Bildiğiniz gibi TrueDepth kamera sistemi bu yıl sadece bir nebze küçültülebilecek. Yani çentiğin bu yıl tanıtılacak olan modellerde küçülme ihtimali bulunmuyor. Diziyi inceleyen bilirkişiler ise bunun bir post prodüksiyon hatası olduğunu yakın çekimde dijital efektlerin kullanılarak çentiğin yok edildiğini söylüyor.

iPhone 13

Kafa karıştıran bu sızıntıyı yorumlayacak olursak; dizideki model kesinlikle iPhone 12’ye ait diyebiliriz. Çentiksiz iPhone için henüz çok erken. Çinli teknoloji devleri bile bu yıl daha yeni yeni bu teknolojiye geçiş yaptı. TrueDepth kamera sistemi normal kameralar gibi ekranın altına kolayca entegre edilemez. Tamamen çentiksiz bir iPhone için muhtemelen 3-4 yıl daha beklememiz gerekecek.

Son yıllarda yeni teknoloji sunmaktansa oturmuş teknolojileri geliştirip daha iyi sürümlerini sunan Apple, muhtemelen Çin’deki ekran altı kamera girişimlerini yakından takip ediyor. Ancak dediğimiz gibi bu yıl Apple’dan çentiksiz tam ekranlı bir iPhone beklemek çok yanlış olur.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.