Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 30, 2021 11:55

iPhone 13 Android’in 4 yıl Önce Yaptığını Yapacak

Apple'ın iPhone 13 ailesi ile Android'de 3-4 yıldır yer alan gökyüzü fotoğrafçılığına geçiş yapacağı ortaya çıktı. Sanki biraz geç oldu?
iPhone 13 Android’in 4 yıl Önce Yaptığını Yapacak

Teknoloji dünyasının artık gün saydığı iPhone 13 ailesi hakkında her geçen gün yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Bugün de  Macrumors cephesinden Apple’ın yeni canavarları hakkında heyecanlandıran açıklamalar geldi. Macrumors iPhone 13’ün daha mat siyah ve bronz altın rengi ile geleceğini bildiriliyor. iPhone 12 Pro’daki grafit rengi daha koyu bir siyahla değiştirilecek ve yüzey daha az parlak hale gelecek.

iPhone 13 daha güçlü mıknatıs ve kameraya sahip olacak

iPhone 12 ile başlayarak, Magsafe ekosistemi gelişmeye ve diğer aksesuarları desteklemeye devam edecek. iPhone 12 kullanıcıları, Magsafe mıknatıslarının akıllı telefonlarını her zaman güvenli bir şekilde tutmadığından şikayet ediyordu. iPhone 13’te daha güçlü mıknatısların kullanılması bekleniyor. Ayrıca telefonun gövdesi düz paslanmaz çelik çevre çerçevesi parmak izlerinden korunacak. Yani yan yüzeyler parmak izi tutmatacak.

Ayrıca Apple, yıldızlı gökyüzünü fotoğraflamayı sevenleri de unutmayacak. Android telefonlarda 3-4 yıl öncesinde yer alan astronomik çekim modu iPhone 13’te de yer alacak. Ancak bu modun sadece Pro modellerine özel olma ihtimalinin çok yüksek olduğunu belirtelim. Umarız Apple elini taşın altına koyar ve astronomik mod tüm modellere gelir.

iPhone 13

Apple’ın yeni bombasında, canlı yayınlar ve video kaydı için daha iyi ses iletimi sağlayan hüzmeleme teknolojisine sahip mikrofonlar kullanacak. Yine dört modelin dördünde de Dolby Vision video kayıt imkanının olacağı söyleniyor. Kamera konusunda bu yıl lensleri büyütecek olan Apple, DxOMark’tan hatrı sayılır bir puan alıp ilk beşe girmeye çalışacak.

Son çıkan söylentilere göre yeni seri, 14 Eylül‘de tanıtılacak. 17 Eylül’de ön siparişe sunulacak olan yeni modellerin satışını ise 24 Eylül’de başlanabilir. Türkiye pazarına ise bu modellerin Ekim veya Kasım aylarında giriş yapacağını düşünüyoruz. Fiyat açısından oldukça tuzlu olacak olan yeni seri bakalım başarılı olabilecek mi?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.