Honor Ağustos 30, 2021 17:21

Honor X20 Max Dev Ekranı ve Dimensity Çipi İle Gelecek

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Honor, yeni bir rapora göre Honor X20 Max adlı yeni telefonunu yakında piyasaya sürecek.
Honor X20 Max Dev Ekranı ve Dimensity Çipi İle Gelecek

Akıllı telefon sektöründe sürekli atılım gerçekleştiren Honor, yeni telefonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz yıl Honor, Honor X10 Max 5G adlı telefonunu piyasaya sürmüştü ve bu telefon Honor’un ürettiği en büyük ekranlı telefonlardandı. Cihazın 7.09-inch ekranı ve MediaTek Dimensity 800 5G işlemcisine sahipti.

Ancak son çıkan raporlara göre Honor, Max serisine yeni bir telefon ekleyecek. X10 Max’ın varisi de Honor X20 Max olacak. Bu yeni cihaz aynı X10 Max gibi büyük ekrana ve daha gelişmiş bir çipe sahip olacak.

Weibo’daki bir hesaba göre ve tam olarak onaylanmayan raporlara göre X20 Max yakında piyasaya sürülecek ve 6000mAh batarya ve 7.2 inçlik bir ekrana sahip olacak. İşlemcisi de Mediatek’in rakibi Qualcomm’a karşı bir yanıt olarak geliştirdiği güçlü Dimensity 1100 olacak. Honor X20 Max’ın, X10 Max’a göre daha büyük ekrana ve batarya kapasitesine sahip olacak.

Ayrıca cihazın X10 gibi RGBW ekrana sahip olacağı söyleniyor. RGBW paneller RGB panellere göre daha az güç tüketiyor. X20 Max’ın da yüksek ekran yenileme hızına sahip olmasını umuyoruz.

Diğer gelişmeler de büyük ihtimalle kamera, hoparlör ve hızlı şarj etme teknolojisi alanlarında olacaktır. Honor X10 Max 22.5W’lık hızlı şarj teknolojisine sahipti. X20 Max daha büyük batarya kapasitesine sahip olduğu için daha yüksek şarj etme gücüne sahip olabilir.

Ayrıca Honor x20 Max, Honor X20 üçlüsünü tamamlayacak. Üçlüye dahil olan diğer telefonlar Honor X20 SE ve Honor X20.

Honor X20 Max hakkında henüz bilgiler ve sızdırılanlar çok kısıtlı. Bu yeni cihaz hakkında yeni gelişmeler geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz takipte kalın.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.