Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 29, 2021 17:55

Yeni Uygun Fiyatlı Xiaomi, Redmi ve Poco Telefonları Cam Gibi Fotoğraf Çekecek

Xiaomi'nin kullanacağı yeni sensör teknolojisi ile yeni uygun fiyatlı Xiaomi, Redmi ve POCO modelleri cam gibi fotoğraf çekecek.
Yeni Uygun Fiyatlı Xiaomi, Redmi ve Poco Telefonları Cam Gibi Fotoğraf Çekecek

Xiaomi, bir kaç yıl önce telefonlar için kameralar geliştiren bir departmanın geliştirilmesini aktif olarak üstlendi. Çinli firmanın bu çabaları meyvesini verdi. Şirketin son iki neslin amiral gemileri, DxOMark sıralamasında en üst sıralarda yer almayı başardı. Şimdi ise Xiaomi’nin kullanacağı yeni lensler ile yeni uygun fiyatlı Xiaomi, Redmi ve POCO modellerinin daha iyi fotoğraf çekeceği ortaya çıktı.

Uygun fiyatlı Xiaomi, Redmi ve POCO modelleri önümüzdeki yıl coşacak

Çin’in Twitter’ı olarak bilinen Weibo’da sızıntı devi Digital Chat Station, Xiaomi’nin mevcut 64MP Sony IMX686 görüntü sensörlerini 50MP ile değiştireceğini açıkladı. Yeni sensörler için herhangi bir bilgi yok. Ancak açıklamaya bakılırsa Sony IMX766 olacak. Buna benzer bir sensör, OnePlus 9 Pro‘nun ultra geniş açılı lensli modülünde, OnePlus Nord 2’nin ana modülünde ve ayrıca bir dizi Vivo, Honor ve iQOO akıllı telefonunda kullanılmıştı.

Sony IMX766 1/1.5 inç optik format ile selefinden daha büyük yapıya sahip. Ayrıca bu yeni sensör Sony IMX686‘dan daha büyük piksellere sahip. Bu sayede ışığın az olduğu ortamda bile daha net ve kumlama olmadan fotoğraf çekilebilecek. Xiaomi telefonlarının yeni görüntü sensörüne büyük geçişinin gelecek yıl olması bekleniyor.

Xiaomi’nin ilk olarak bu sensörünü orta segmentte kullanacağı söyleniyor. Orta segment telefonların fiyatlarını artırmadan daha kaliteli fotoğraflar çekme imkanı sunacak olan Xiaomi, rakiplerine göz dağı verecek. Xiaomi’nin bu hamlesine diğer Çinli firmaların sessiz kalmayacağını ve yeni sensör teknolojilerini 2022’de kullanacaklarını düşünüyoruz

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.