Akıllı Telefon Ağustos 29, 2021 11:56

Samsung’dan Yaşlılara Özel Telefon: Galaxy A21 Simple

Samsung Galaxy A21 Simple tanıtıldı. Telefon adından da anlaşılacağı üzere kullanımı kolay ve yaşlı insanları hedef alıyor.
Samsung’dan Yaşlılara Özel Telefon: Galaxy A21 Simple

Samsung tüm Japon operatörler için Galaxy A21 Simple SCV49 adlı yeni bir akıllı telefonu sessiz sedasız piyasaya sürdü. Adından da anlaşılacağı gibi bu telefon kullanımı basit olacak şekilde tasarlandı ve daha çok yaşlı kullanıcılara yönelik bir model olarak karşımıza çıkıyor. Japonya’daki yaşlı nüfusun çokluğu göz önüne alındığında telefonun ilgi göreceği kesin.

Telefonda yıllardır görmediğimiz bir kordon deliği var ve bu kazara düşmeleri önlemenin iyi yollarından biri. Telefon ayrıca IP68/IPX5 derecesine sahiptir, bu nedenle toza ve suya karşı direnç sağlıyor. Akıllı telefonda öne çıkan özelliklerden biri de mağaza ve toplu taşımalarda ödemeyi kolaylaştıran Osaifu-Keitai mobil ödeme sistemini desteklemesi.

Android 11 sürümüyle çıkış yapan telefonda  One UI arayüzünü belli noktalarda özelleştiriliyor. Arayüz simgeleri daha büyük ve görülmesi daha kolay. Ayrıca sık kullanılan bazı uygulamalar ana ekrana yerleştiriliyor.

Telefonun işlemci biriminde 14nm üretim sürecine sekiz çekirdekli Exynos 7884B yonga seti yer alıyor. Bellek birimi 3GB RAM + 64GB depolama şeklinde olan telefonda hafıza kart desteği de mevcut. 3,5 mm kulaklık girişine de sahip telefonda FM radyo özelliği mevcut.

GalaxyA21 Simple modelinde 5.8 inç büyüklüğünde HD+ çözünürlüğünde bir LCD panel yer alıyor. Telefonda parmak izi tarayıcısı yok, bu nedenle tek biyometrik kilit öndeki 5 megapiksel kamera ile kullanılan yüz tanıma. Kamera demişken arkadaki tek kamera ise 13 megapiksel çözünürlüğünde ve 1080p video kaydedebiliyor.

Telefon, 24 saatten fazla kesintisiz konuşma süresi sunabilen 3.600 mAh pil ile çalışır. Şarj işlemi yavaştır, sahip olduğunuz şarj cihazına bağlı olarak yaklaşık 2 saat sürebiliyor. Ayrıca kutu içerisinde şarj cihazı yer almıyor. 9 Eylül tarihi itibariyle satışa sunulacak telefonun fiyatı 22.000 JPY / 200$ olarak açıklandı.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.