Akıllı Telefon Ağustos 29, 2021 9:23

Redmi Note 10 Gittikçe Bulunması Zor Bir Telefon Haline Geliyor

Redmi Note 10 görünüşe bakılırsa yakında karaborsaya düşecek. Çip krizi nedeniyle akıllı telefonun satışı gittikçe güçleşiyor.
Redmi Note 10 Gittikçe Bulunması Zor Bir Telefon Haline Geliyor

Çip krizi tüm dünyada hayatı etkilemeye devam ediyor. Otomobil sektörünü önemli ölçüde etkileyen krizden mobil dünyası da etkilenmeye devam ediyor. Görüldüğü üzere popüler bazı telefonların çıkışı gecikti ya da iptal edildi. Bazı modeller ise yavaş yavaş satıştan çekiliyor. Sözünü ettiğimiz telefonlardan biri Redmi Note 10. Redmi Endonezya geçtiğimiz gün akıllı telefonun ülkede tükendiğini ve bir süre satışa sunulmayacağını açıkladı. Buna gerekçe olarak çip krizi gösterildi.

Redmi Note10 bugün itibariyle artık anavatanı Çin’de dahi satın alınamıyor. Xiaomi’nin çevrimiçi mağazasında Redmi Note10 satışı görünmüyor. Çin’deki kullanıcılar Redmi Note 10’un ortadan kaybolması üzerine Xiaomi’nin Çin Başkanı Lu Weibing’i soru yağmuruna tutarak telefonun akıbetini merak etti. Kıdemli yöneticinin yanıtı ise kısa ve net oldu: Çip sıkıntısı.

Redmi Note10 halihazırda üç bellek seçeneğiyle ülkemizde satışta. Çip krizine bağlı olarak üretim tarafında yaşanan bu sorunlar ne kadar daha devam eder, belirsiz. Fakat Redmi Note10 satın almayı düşünüyorsanız bu noktada elinizi biraz daha çabuk tutabilirsiniz.

Elektrikli akıllı arabalar, nesnelerin interneti ve salgına bağlı olarak tüketicilerin yen talepleri çip krizinin temelini oluşturuyor. Çip krizinin sadece işlemci ile anlamamak gerekiyor. Bugün araba, telefon ya da farklı bir akıllı üründe sayısız çip yer almakta. Yonga seti çipleri bu sıkıntının başında geliyor, fakat ekran sürücüsü çipleri ve güç şarj çiplerinde de ciddi tedarik sorunları yaşanmakta.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.