Akıllı Telefon Ağustos 28, 2021 15:26

Xiaomi Bir Kategoride Daha Dünyanın Bir Numarası Oldu

Xiaomi 5G akıllı telefon piyasasında da rakipsiz görünüyor. Çinli üretici tüm Android rakiplerini geride bırakarak bu alanda 1 numara oldu.
Xiaomi Bir Kategoride Daha Dünyanın Bir Numarası Oldu

Xiaomi fırtınası dinmek bilmiyor. Şirketin rüya gibi bir yıl geçirdiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Haziran 2021’de en çok dünyanın bir numaralı akıllı telefon üreticisi konumuna yükselen Xiaomi’den bir büyük başarı daha geldi. Strategy Analytics tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre Xiaomi 5G akıllı telefon pazarında da bir numara konumunda. Xiaomi bu önemli başarıyı resmi Twitter hesabı aracılığıyla tüm takipçilerine duyurdu.

Redmi K40 Pro

Rapora göre Xiaomi ikinci çeyrek itibariyle 5G destekli 24 milyon 5G destekli akıllı telefon satışıyla pazarın %25,7’sini elinde bulunduruyor. Listenin ikinci sırasında 18.5’lik pazar payı ile Vivo geliyor. Dünya genelinde üçüncü sırada OPPO, dördüncüsü sırada Samsung, beşinci sırada ise Realme yer almakta.

Söz konusu sadece Çin pazarı olduğunda ise Vivo’nun burada bir numara olduğunu belirtelim. OPPO A53 5G ülkede en çok satan 5G telefon oldu. İkinci en çok satan telefon  Redmi K40 oldu. Telefon halihazırda ülkemizde POCO F3 ismiyle satışta. Çin pazarında en çok 5G destekli üçüncü telefon ise  iQOO 7 modeli oldu.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.