Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 28, 2021 12:25

Xiaomi 12 ve Redmi K50 için Geri Sayım Başladı

Xiaomi'nin yeni canavarları Xiaomi 12 ve Redmi K50 için geri sayım başladı. Bu telefonlar şimdiden üretim hattına girmiş bile.
Xiaomi 12 ve Redmi K50 için Geri Sayım Başladı

Çin’in rekortmen ismi Xiaomi, yeni canavarlarını piyasaya sunmak için gün sayıyor. Bu yıl Mi markasını bırakacak olan firma yoluna kendi adıyla devam edecek. Bu süreçte ilk Mi’siz telefon ise Xiaomi 12 olacak. Bugün gelen bilgilere göre ise hem bu model hem de Redmi K50 modelinin üretimine başlanmış.

Xiaomi 12 serisi Snapdragon 898 ile gelecek

Sızıntıları ile ünlü Digital Chat Station, Xiaomi’nin yaklaşmakta olan amiral gemisi telefonları hakkında bugün bilgiler paylaştı. DSC’ye göre; Xiaomi’nin yeni model numaraları L1C, L2C, L3AC, L10AC ve L11C olacak. Kaynak, tüm Xiaomi 12 modellerinin Snapdragon 898 yonga seti ile geleceğini ve Redmi K50 serisinin ise Snapdragon 888 ve Snapdragon 898‘i kullanacağını belirtiyor..

Yıl sonunda tanıtılacak olan yeni amiral gemisinin, 1Hz ila 120Hz arasında uyarlanabilir yenileme hızına sahip bir Samsung E5 LTPO ekrana sahip olması bekleniyor. Bu sonuçta cihazın güç tüketimini azaltmaya yardımcı olacaktır. Daha önce Digital Chat Station, Xiaomi 12’nin dünyada 200 megapiksel ana kamera ile donatılmış ilk akıllı telefon olacağını duyurmuştu.

Xiaomi Mi11 Ultra DxOMark

Redmi K50‘ye gelince, Snapdragon 895 tabanlı en ucuz amiral gemisi olacak ve Şubat 2022’den önce piyasaya sürülecek. Son bilgilere göre yakın gelecekte, Çinli üretici, yana monte parmak izi tarayıcıları, OLED ekranları ve iyi kameraları olan yeni düşük fiyatlı amiral gemisi modelleri Xiaomi 11T ve 11T Pro‘yu piyasaya sürecek.

Xiaomi’nin her bütçeye hitap etme olayı önümüzdeki yıllarda da devam edecek gibi görünüyor. Mi markasını bırakarak yeni bir yapılanmaya girecek olan Çinli firma, bu süreçte gücüne güç katarak yolunda emin adımlar ile ilerleyecek.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.