Akıllı Telefon Ağustos 28, 2021 10:22

iPhone 12 ve iPhone 12 Pro’da Hoparlör Sorunu Yaşayanlar Dikkat!

iPhone 12 ve iPhone 12 Pro modellerinde hoparlör sorunu yaşıyorsanız canınızı sıkmaya gerek yok, Apple ücretsiz tamir programı duyurdu.
iPhone 12 ve iPhone 12 Pro’da Hoparlör Sorunu Yaşayanlar Dikkat!

Apple, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro sahipleri için bir servis programı duyurdu. Şirket, 6.1 inçlik iPhone 12 ve iPhone 12 Pro sahiplerinin “küçük bir yüzdesinin” telefon görüşmesi sırasında hoparlörden ses gelmemesi sorunu yaşadığı sonucuna vardı. Apple, arızalı modülü ücretsiz olarak değiştireceğini açıkladı. Hoparlör sorunu, iPhone12 mini veya iPhone 12 Pro Max modellerinde ise görünmüyor.

Apple ve Apple Yetkili Servis Sağlayıcıları, hizmeti ücretsiz olarak sağlayacak. Hoparlör sorunları yaşayan müşteriler, önceden bir Apple Perakende Mağazasından randevu almalı veya Apple Destek ile iletişime geçmelidir.

Apple, kullanıcılara verilerini iCloud’a veya bilgisayara yedeklemelerini öneriyor. Apple ayrıca ekranı hasarlı iPhone 12/iPhone 12 Pro’daki hoparlörleri değiştirmeyeceklerini açıkladı. Değişimin olması için kullanıcıların önce ekranlarını değiştirmeleri gerekiyor.

Apple’dan yapılan açıklama şu şekilde:

iPhone 12 ve iPhone 12 Pro Servis Programı

Apple, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro cihazlarının çok küçük bir yüzdesinin alıcı modülünde arızalanabilecek bir bileşen nedeniyle ses sorunları yaşayabileceğini belirledi. Etkilenen cihazlar Ekim 2020 ile Nisan 2021 arasında üretildi.

iPhone 12 veya iPhone 12 Pro’nuz arama yaptığınızda veya aldığınızda alıcıdan ses çıkarmıyorsa servis için uygun olabilir.

Apple veya bir Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı, uygun cihazlara ücretsiz olarak hizmet verecektir.

iPhone 12 mini ve iPhone 12 Pro Max modelleri bu programın parçası değildir.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.