Akıllı Telefon Ağustos 28, 2021 15:53

Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3 Satışları Galaxy Note 21’i Unutturdu

Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3 bugün itibariye 40 ülkede satışa sunuldu. Katlanabilir telefonlara olan ilgi Samsung'da yüzleri güldürüyor.
Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3 Satışları Galaxy Note 21’i Unutturdu

Samsung, birkaç hafta önce iki yeni katlanabilir akıllı telefon, iki akıllı saat ve kablosuz kulaklık tanıtmıştı ve bunlar çeşitli pazarlarda ön sipariş almaya başladılar. Bugün, Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3 dünya çapında 40 ülkede satın alınabiliyor. Telefonlar, ekim ayına kadar ise dünya çapında 130 ülkede satışa çıkacaklar.

Katlanabilir telefonlar henüz Samsung Türkiye’nin resmi sitesinde yer almış değiller. Fakat fiyatlar biliniyor. Galaxy Z Fold 3 21.999 TL fiyattan, Galaxy Z Flip3 ise 11.999 TL’den satışa sunulacak. Hatta her iki telefon bazı e-ticaret alışveriş sitelerinde listelenmeye başladılar bile.

Telefonların diğer ülkelerdeki fiyatlarından söz edecek olursak; Galaxy Z Flip 3’ün başlangıç ​​fiyatı ABD’de 999 Dolar, İngiltere’de 949 Sterlin ve Avrupa’da 1.049 Avro’dur. Galaxy Z Fold 3, ABD’de 1.799 Dolar, İngiltere’de 1.599 Sterlin ve Avrupa’da 1.799 Avro’dan satışa sunulmakta. Tüm bu fiyatlarla kıyaslandığında Galaxy Z Flip 3’ün Türkiye fiyatının hiç de fena olmadığını söyleyebiliriz.

Galaxy Z Fold 3

Galaxy Z Flip 3 dünya çapında krem, yeşil, gri, lavanta, siyah, pembe ve beyaz olmak üzere toplamda yedi renk seçeneğiyle raflardaki yerini alıyor. Galaxy Z Fold 3’te terih edilen renkler ise siyah, beyaz ve yeşil şeklinde. Gelelim katlanabilir akıllı telefonların kısa süre içerisinde elde ettikleri satış başarısına.

Samsung, yeni katlanabilir telefonları için ön siparişlerin tüm rekorları kırdığını söylüyor. Güney Kore’de ön siparişler bir milyon adede ulaştı . ABD’de Galaxy Z Flip 3 ve Galaxy Z Fold 3 için ön siparişler bu yıl Galaxy Z serisinin toplam satışını geçti. Hindistan’daki ön siparişler ise Galaxy Note 20 serisine kıyasla 3 kat artmış görünüyor.

Galaxy Z Flip 3 veya Galaxy Z Fold 3 için ön sipariş verenler, ekranın hasar görmesi durumunda ücretsiz ekran değişimi içeren Samsung Care+’a bir yıllık ücretsiz üyelik almaya hak kazanıyor . İki telefon öncekilerden daha güçlü ve daha hafif ve ayrıca suya dayanıklılık için bir IPX8 sertifikası ile gelmekte. Bu özellikler, Samsung’un katlanabilir telefonlarına olan ilgiyi haliyle daha da artırıyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.