Akıllı Telefon Ağustos 28, 2021 11:54

Galaxy S22 ve S22 Plus İçin Optik Zoom Müjdesi

Galaxy S22 ve S22 + modellerinde yer alacak kameralara dair bilgiler sızdırıldı. Samsung nihayet Ultra dışındaki modelleri de hatırladı.
Galaxy S22 ve S22 Plus İçin Optik Zoom Müjdesi

Samsung, Galaxy S20 serisiyle birlikte Galaxy S serisinde yeni bir strateji başlattı. Bundan sonra seride Ultra modeline yer verildi ve diğer modellerle kıyaslandığında Ultra teknik özellikler noktasında belirgin farklara sahip oldu. Galaxy S20, Galaxy S20 Plus, Galaxy S21 ve Galaxy S22 Plus’ın Ultra modellerden sonra üvey evlat muamelesi gördüğünü söylemek yanlış olmayacaktır. Ekran, pil ve kamera noktasında Ultra modeller altı başını gidiyor. Galaxy S22 serisi ile birlikte Samsung’un diğer modelleri hatırlamaya başlayacağını söyleyebiliriz. Güvenilir bir kaynak Galaxy S22 ve S22 Plus modellerinde yer alacak kamera özelliklerini açığa çıkardı.

Kaynağın aktardıklarına göre S22 ve S22 Plus’ta 10 megapiksel telefoto kamera kullanılacak. Telefonlar bu sayede öncül modellerinden daha iyi optik yakınlaştırma gerçekleştirebilecek. Galaxy S21 ve S21 Plus 1.1 x optik zoom ve 3x hibrit zoom gerçekleştirebiliyor. Galaxy S22 ve S22+’ta ise optik zoom seviyesi 3 kata kadar çıkarılacak.

Öte yandan kaynak Ultra dışındaki Galaxy S22 serisi modellerde üçlü kamera kullanımının devam edeceğini belirtiyor. Ana kamerada bu defa 50 megapiksel çözünürlüğünde bir sensör yer alacak. Buna 12 megapiksel ultra geniş açılı ve 10 megapiksel telefoto kamera eşlik edecek.

Söz konusu Ultra model olduğunda ise ana kameranın 108 megapiksel çözünürlüğünde olması bekleniyor. Buna 10 megapiksel telefoto, 10 megapiksel periskop ve 12 megapiksel ultra geniş açılı kameralar eşlik edecek.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.