Akıllı Telefon Ağustos 27, 2021 14:24

Xiaomi Mi11 Ultra DxOMark Testlerinde Bu Defa Sınıfta Kaldı

Xiaomi Mi11 Ultra DxOMark kamera değerlendirmesinde zirve ortaklarından biri. Fakat söz konusu ses değerlendirmesi olduğunda durum değişiyor.
Xiaomi Mi11 Ultra DxOMark Testlerinde Bu Defa Sınıfta Kaldı

Xiaomi Mi 11 Ultra kısa süre öncesine kadar DxOMark kamera sıralamasında zirvenin sahibiydi. Fakat Huawei P50 Pro ile birlikte bu durum değişti ve telefon şimdi ikinci sırada. DxOMark sitesi malumunuz bir süreden beri akıllı telefonların hem ses hem de batarya performanslarını da değerlendirip kıyaslamakta. Mi 11 Ultra’nın bu defa ses performansı masaya yatırıldı. Sonuç Mi 11 Ultra sahiplerini pek de memnun etmeyecektir.

Xiaomi Mi 11 Ultra ses performansında ortalama 71 puan alarak markanın Mi10S (80 puan) ve Mi10 Pro (76 puan) modellerinden daha düşük bir skora imza atıyor.

Mi 11 Ultra, son dönem bazı Xiaomi telefonlar gibi Harman / Kardon tarafından desteklenen stereo hoparlöre sahip. Fakat telefon kamera tarafındaki başarısını seste ortaya koyamıyor. Yapılacak bazı optimizasyonlarla incelemede dikkat çekilen bazı eksik noktalar giderilebilir.

DxOMark ses testleri oynatma ve kayıt şeklinde iki başlık altında yapıyor. Mi 11 Ultra genel olarak iyi bir kullanıcı ses deneyimi ortaya koyuyor. Temiz bir ton dengesi ve iyi bir tını performansı da yine artılar arasında yer alıyor.

Sesin düşük seviyedeyken detayların yok olması eksiler arasında yer alıyor. Yine minimum ses seviyesindeyken sesi optimize edilmediği belirtiliyor. Bu nedenle bazı içeriklerin duyulması zor olabiliyor. Uzmanlara göre ayrıca kayıt esnasında ses yüksekliği daha iyi olabilirdi.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.