Xiaomi Ağustos 27, 2021 16:21

Xiaomi 12 ve 12 Ultra’nın Kamera Özellikleri Şaşırtacak

Xiaomi'nin yeni amiral gemisi modeli Xiaomi 12 ve 12 Ultra'nın kamera özellikleri belli oldu. Çinli firma bu yıl fark yaratacak.
Xiaomi 12 ve 12 Ultra’nın Kamera Özellikleri Şaşırtacak

Xiaomi bu yıl Mi markasına veda edecek. Yıl sonu tanıtılacak olan Xiaomi 12 ailesi ile Mi adını kullanmayı bırakacak olan firma, Huawei P50 Pro‘ya kaptırdığı dünyanın en iyi kameralı telefon unvanını geri alacak gibi görünüyor. Bugün Çin’in Twitter’ı olarak bilinen Weibo’da yeni canavarların bazı heyecan uyandıran teknik özellikleri ortaya çıktı.

Kasım ayında tanıtılacağı söylenen yeni amiral gemisi modellerinde Qualcomm’un henüz duyurmadığı Snapdragon 898 yonga seti yer alacak. Bu yonga setini kullanan ilk firma olma unvanını eline alacak olan Xiaomi’nin, kamera konusunda devrimsel yenilikleri olacak.

Bildiğiniz gibi bir 108 Megapiksel furyası aldı başını gidiyor. Çinli firma bu çıtayı yıl sonu 200 Megapiksele çıkaracak. 200 Megapiksel sensörü ilk kullanacak olan Xiaomi, bu sensöre tüm modellerde yer verecek gibi görünüyor. Bu lense  50 megapiksel (optik 10x zoomlu periskop modülünde) çözünürlüğe sahip sensör eşlik edecek.

Ancak ana modelde periskop lens yer almayacak. Periskop lens yerine ana modelde ultra geniş açılı lens ve makro lense yer verilecek. RAM konusunda 12 GB‘a kadar destek sunacağını düşündüğümüz Xiaomi, yazılımsal RAM yükseltmeyi de destekleyecek.

Xiaomi 12

Türkiye pazarına büyük önem veren Xiaomi’nin bu yeni amiral gemisi modellerini 2022’nin ilk yarısında ülkemizde satışa sunacağını düşünüyoruz. Fiyat açısından çip krizi gerekçe gösterilerek muhtemelen fiyatlarda nispeten bir artış göreceğiz. Umarız bu fiyat artışı yaşanmaz ve ülkemizde de yine uygun fiyatla satışa sunulurlar.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.