Akıllı Telefon Ağustos 27, 2021 12:38

OPPO ColorOS 12’nin Tanıtım Tarihi Sürpriz Bir İsim Tarafından Açıklandı

OPPO ColorOS 12 sürümü için tarih verdi diyebiliriz. Android 12 tabanlı yeni arayüz yükseltmesi sadece iki hafta uzağımızda...
OPPO ColorOS 12’nin Tanıtım Tarihi Sürpriz Bir İsim Tarafından Açıklandı

OPPO ColorOS 12 çalışmalarında sona gelmiş görünüyor. Bir süredir haberler konu olan ColorOS 12’nin ağustos ayı içerisinde tanıtılacağı söylendi. Ancak yeni sızıntı duyurunun eylül ayı içerisinde yapılacağını gösteriyor. ColorOS 12 tanıtım tarihi sürpriz bir isimden geldi.

Bir kullanıcı OPPO‘nun sesli asistanı Breeno’ya ColorOS 12’nin tanıtım tarihi sordu. Sesli asistan tanıtım tarihinin yanı sıra etkinliğin saatini bile kullanıcı ile paylaştı. Buna göre ColorOS 12 sürümü  13 Eylül tarihinde yerel saat ile 15.00’te düzenlenecek bir etkinlikte duyurulacak. OPPO kısa süre içerisinde bu sorunun yanıtını “Yakında geliyor, lütfen bizi izlemeye devam edin.” olarak değiştirdi. Fakat artık milyonlarca OPPO kullanıcı bu sorunun yanıtını almıştı.

ColorOS 12’deki en önemli gelişmelerden biri Huawei Multi Screen Collaboration ve Samsung DeX gibi telefon, bilgisayar ve diğer akıllı ekranları bir araya getirmek olacak. Özelliğin ColorOS Ekranlar Arası Bağlantı olarak adlandırıldığı belirtiliyor. Bu gelişme ilk etapta beta testinin bir parçası olarak sadece Çin’le sınırlı kalacak. Ancak daha sonra kararlı yapı eşliğinde küresel çapta daha geniş kitlelere aktarılacak.

Güvenilir bir kaynak olan Digital Chat Station, ColorOS 12’nin büyük arayüz tasarım değişikliği getireceğini öne sürdü. ColorOS’un yaklaşan sürümünün OnePlus’ın Hydrogen OS arayüzünde yer alan bazı özellikleri getirmesi de bekleniyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.