Netflix Ağustos 27, 2021 15:57

Netflix Oyunları Android’de Kullanıma Sunuldu

Netflix'in uzun zamandır konuşulan özelliği bugün kullanıma sunuldu. Netflix oyunları artık Android telefonlarda oynanabiliyor.
Netflix Oyunları Android’de Kullanıma Sunuldu

Netflix, oyun pazarına girme planlarını geçtiğimiz aylarda açıklamış ve mobil oyunlarla başlayacağını duyurmuştu. Şirket şimdi Polonya’daki kullanıcılar arasında oyunlara erişimi test etmeye başladı. Netflix oyunlar ilk olarak Android telefonlarda oynanabiliyor. Bunun iOS’e nasıl geleceği ise henüz bilinmiyor. Çünkü Apple, Apple Arcade oyun servisini ön plana çıkarmak istemesinden dolayı bulut tabanlı oyun servisleri ile iOS’te yer alamıyor.

Netflix oyunları kullanıma sunuldu

Netflix Polonya Twitter’daki resmi sayfasında, Polonya’daki Android için Netflix uygulamasının mobil oyunlar için iki seçeneğe erişim sunduğuna dair bir mesaj yayınladı. Bu oyunlar arasında şimdilik Stranger Things dizisinin oyunları olan Stranger Things 1984 ve Stranger Things 3 yer alıyor.

İlk izlenimlere göre, oyunlar mevcut bir Netflix aboneliğinin parçası olarak sağlanıyor. Ek ödeme talep ediliyor. Ayrıca reklamlar gösterilmiyor ve oyun içi satın alımlar bulunmuyor.

Netflix Oyunları

Prensip olarak, sunulan oyunlar birkaç yıldır herkese açık ve Stranger Things’in ikinci ve üçüncü sezonları için Netflix ile ortaklaşa oluşturuldu. Oyunlar doğrudan mobil cihazınıza indiriliyor. Yani Stream yani akış sistemi bulunmuyor. Aslında oyunlar da ilginç bir şekilde Google Play Store’dan indiriliyor. Yani Netflix bu noktada sadece bir katalog işlevi görüyor diyebiliriz.

Netflix’in oyun sektöründe tutunabilmesi için çok fazla seçenek sunması ve kaliteli oyunlar sunması gerekiyor. Mobil tarafta, Nvidia GeForce Now, Xbox xCloud ve Amazon Luna gibi çok sıkı rakipler bulunuyor. AAA oyunlara ilk etapta girmeyeceğini düşündüğümüz Netflix bakalım bu özelliğini kısıtlamalar ile dolu olan iOS cephesine nasıl getirecek?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.