Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 27, 2021 10:52

iPhone SE 2’nin Fiyatı Rekor Seviyede Düştü

iPhone SE 2'nin fiyatı düşmeye devam ediyor. Apple görünüşe göre stokları eritmeye hazırlanıyor. Peki, bu indirim Türkiye'ye uğrar mı?
iPhone SE 2’nin Fiyatı Rekor Seviyede Düştü

Şu sıralar iPhone 13 üzerinde çalışan Apple, eski modellerinin fiyatlarını düşürmeye devam ediyor. Türkiye’de iPhone 12 ve 12 mini’nin fiyatlarını kıran Apple, şimdi de iPhone SE 2’nin fiyatını düşürdü. Şimdilik Rusya’da başlayan bu indirim furyasının çok yakında Türkiye’ye de uğraması bekleniyor.

iPhone SE 2’nin fiyatı düşmeye devam ediyor

Rusya’da 39.999 ruble yani 540 dolardan satılan bu telefon yüzde 15 indirim alarak 32.950 ruble yani 445 dolardan satılıyor. 100 dolar birden indirim alan bu model, Apple’ın stokları eritmek istediğini açıkça gösteriyor. 2022’nin ilk çeyreğinde iPhone SE’nin üçüncü nesili ile karşımıza çıkacağı söylenen Apple, fiyatları kırarak elindeki eski kasaları tüketmeye çalışacak gibi görünüyor.

2020 model iPhone SE’nin fiyatı hala Apple Store’larda tam fiyattan satılıyor. Ancak alışveriş siteleri fiyatları kırmaya başladı. Apple muhtemelen ana mağazası üzerinden bir indirim yapmayacak. Bu yüzden indirimleri alışveriş sitelerinden takip etmek daha mantıklı olacak.

iPhone SE 2

iPhone 8’in tasarım hatlarına sahip olan bu telefonda 4.7 inç büyüklüğünde LCD ekran, Touch ID okuyucu, günümüzde bile hala hızlı olan Apple A13 yonga seti, 3 GB RAM ve 12 Megapiksel tek kamera yer alıyor. Ülkemizde 4.800 TL bandında bulunabilen bu telefonun fiyatının 4.000 TL’ye kadar gerilemesi gerekiyor ki alınabilecek bir telefon olsun.

Bu fiyatlara çıktığınızda Android cephesinde iPhone SE’den kat ve kat daha iyi telefonlar bulunuyor. Apple’ın bu ilginç fiyat politikası ile hala satış yapması gerçekten bir mucize. Özellikle Apple Türkiye‘nin izlediği fiyat politikası oldukça ilginç. Umarız en pahalı biz olacağız mottosundan yakın zamanda vazgeçerler ve iPhone’ların fiyatları alınabilir seviyelere iner.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.