Akıllı Telefon Ağustos 27, 2021 8:52

iPhone 13 Tanıtım Tarihi Belli Oldu!

iPhone 13 tanıtım tarihi artık belli oldu diyebiliriz. Son gelişmelere bakılırsa Apple gelecek hafta davetiye gönderimine başlayacak.
iPhone 13 Tanıtım Tarihi Belli Oldu!

iPhone 13 serisinde tanıtım tarihi netleşti. Çin’den gelen son bilgilere göre Apple 7 Eylül tarihi itibariyle davetiye gönderimine başlayacak. Merakla beklenen tanıtım etkinliği ise 14 Eylül’de gerçekleşecek. Henüz resmi açıklama yapılmadı, fakat Covid-19 önlemleri kapsamında etkinliğe izleyici alınmayabilir ya da sınırlı sayıda davetli alınabilir.

iPhone 13 serisi tanıtılır tanıtılmaz sadece üç gün sonra yani 17 Eylül’de ön sipariş toplamaya başlayacak. Resmi satışlar ise 24 Eylül tarihinde başlayacak. Kaynaklar seride iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max modellerini içereceğini bildiriyor. Dört model de aynı anda ön sipariş almaya başlayacak. Hatırlatma gerekirse iPhone 12 mini ve iPhone 12 Pro Max geçen yıl kasım ayında piyasaya sürülebilmişti.

iPhone 13 fiyatı

En çok merak edilen konulardan biri de iPhone 13 serisinde fiyatların nasıl olacağı. Bugüne kadarki gelişmeler serideki iPhone 13 ve iPhone 13 mini’de fiyatların öncül modeller aynı tutulacağı, Pro ve Pro Max modellerinde ise 50 dolarlık bir fiyatı artışı şeklindeydi. Fakat DigiTimes tarafından yayınlanan yeni bir rapor telefonları bekleyenleri biraz üzmedi değil.

DigiTimes’a göre Apple, iPhone 13’ün fiyatını yükseltmeyi planlıyor. Bunun nedenleri arasında birinci sırada TSMC’nin talaş üretim maliyetini artırması geliyor. İkincisi ise işçilik maliyetlerinin ve üretim için gerekli olan birçok malzemede yaşanan fiyat artışı.

iPhone 13 serisinde fiyatlar iPhone 12 serisiyle aynı tutulsa dahi son bir yılda ülkemizde döviz kurunda yaşanan artış zaten fiyatları yukarı çekecektir.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.