Akıllı Telefon Ağustos 27, 2021 9:55

Huawei Mate 50 Pro İçin Çok Ama Çok Fazla Bekleyeceğiz

Huawei Mate 50 Pro modelini bekleyenlerden misiniz? Beklemeyin, zira çıkış tarihi için epey bir süre beklemeniz gerekecek...
Huawei Mate 50 Pro İçin Çok Ama Çok Fazla Bekleyeceğiz

ABD’nin ambargo kararları sonrası akıllı telefon dünyasınca sancılı iki yılı geride bırakan Huawei, zorluklarla mücadeleye devam ediyor. Şirket, P50 serisinin tanıtımını bileşen sıkıntısı nedeniyle aylarca ertelemek zorunda kaldı. Her şey olağan devam etseydi bizler şu an Huawei cephesinde Mate 50 serisini konuşuyor olurduk. Huawei Mate 50 Pro da ülkemizde satışa sunulacak Mate 50 serisi model olurdu.

Huawei adına şu an en kötü senaryoyu yaşıyoruz. Marka, bir akıllı telefon duyurmak için gerekli olan bileşenleri yeterince tedarik edemiyor. Snapdragon 888’in 4G versiyonunu tedarik edebildiği için P50 serisi anca tanıtılabildi. Serinin henüz yaygın şekilde satışa sunulmaması da ayrı bir konu tabii.

Gelelim Mate 50 serisine… Çin’in sosyal medya platformu Weibo’da güvenilir bir kaynağın aktardıklarına göre Mate 50 serisi 2022’nin ikinci çeyreğin sonunda tanıtılacak. Yani önümüzde en iyi ihtimalle dokuz aylık bir süre var.

Güvenilir kaynak, Huawei’nin 5G destekli Mate 50 telefonları piyasaya sürmeyi planladığını, yine 4G versiyonları göreceğimizi de bildiriyor. Mate 50 serisinde Huawei’in 5G destekli Kirin işlemcisini göreceğiz. 4G modellerde ise henüz tanıtımı yapılmayan Snapdragon 898’in 4G versiyonu kullanılacak.

Kaynağın aktardığı açıklamalar arasında Huawei’in yılda artık iki yerine bir amiral gemisi telefon duyuracağı bilgisi yer alıyor. Bu bilgi gelecek yıl Huawei P60 serisinin olmayacağı anlamına geliyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.