Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 27, 2021 20:50

Huawei Mate 50 Bekleyenlere Üzücü Haber!

Huawei'nin yeni canavarı Huawei Mate 50 için bugün ilk bilgiler geldi. Görünüşe göre telefonun tanıtım tarihi bir sonraki tarihe ertelenecek.
Huawei Mate 50 Bekleyenlere Üzücü Haber!

Huawei’nin tedarik zinciri kaynakları, Huawei Mate 50 serisi akıllı telefonların gelecek yıl piyasaya çıkacağını, ancak bunun 2022’nin ikinci çeyreğinin sonuna kadar sürmeyeceğini söylüyor. Bu, yeni amiral gemilerinin piyasaya sürülmesinden önce en az 9 ayın daha geçebileceği anlamına geliyor. Görünüşe göre çip krizi Huawei’ye de olumsuz etkileyecek.

Huawei Mate 50 5G desteğine sahip olmayabilir

Raporda ayrıca Huawei’nin 5G özellikli Huawei Mate 50 telefonları piyasaya sürmeyi planlarken, dördüncü nesil ağları destekleyen sürümlerin de piyasada olacağı belirtiliyor. Yeni akıllı telefonlar Qualcomm Snapdragon ve Kirin yonga setleri tarafından desteklenecek. İlk durumda, henüz duyurulmamış tek çipli sistem Snapdragon 898’in 4G sürümünü kullanması bekleniyor.

Bu yıl bildiğiniz gibi Huawei amiral gemilerinde 5G desteğine yer verememiş. Ambargolardan dolayı çok darbe alan Huawei muhtemelen yeni canavarında da bu teknolojiye yer veremeyecek. Mevcuttaki ABD yaptırımları Huawei’nin telefonlarına Amerikan teknolojilerini kullanmasına izin vermiyor. Bu yüzden 5G teknolojisi bazı Huawei cihazlarında yer almıyor.

Huawei Mate 50

Huawei, hatırlayacağınız üzere  geçen ay Huawei P50 ve P50 Pro’yu tanıttı. Snapdragon 888 ve Kirin 9000 opsiyonları ile bu telefonlarda da 4G teknolojisi yer alıyor. Ancak Huawei’nin yıl sonunda P50 serisinin 5G’li sürümünü tanıtacağı söyleniyor. Ancak bu 5G’li sürüm sadece Çin’e özel olabilir. Bu yıl ana ve pro model olmak üzere iki faklı amiral gemisi tanıtan Huawei’nin yıl sonuna doğru Huawei P50 Pro Plus modelini de tanıtacağı söyleniyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.