Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 27, 2021 14:52

Her Şey iPhone 13 için! Foxconn Çıldırdı!

Apple'ın en büyük tedarikçisi Foxconn iPhone 13 için elinden geleni ardına koymuyor. Her şey Apple'ın yeni canavarları için!
Her Şey iPhone 13 için! Foxconn Çıldırdı!

Apple bildiğiniz gibi Eylül ayında karşımıza iPhone 13 serisi ile çıkacak. Yine o ay içerisinde satışa sunulacak olan yeni canavarlar için üretim hattında bir takım aksiyonlar alınmaya başlandı bile. Apple’ın en büyük tedarikçisi olan Foxconn’un Zhengzhou fabrikasının genel müdür yardımcısı Wang Xue, iPhone 13’ün tanıtımını öncesinde Foxconn’un üretim ihtiyaçlarını karşılamak için Eylül ayı sonuna kadar 200.000 işçi daha işe alması gerektiğini söyledi.

iPhone 13 üretimi için çalışmalara tam gaz devam

Açıklamalara göre yeni canavarların üretimi geçen ay başladı. Her yıl, montajcılar ve parça üreticileri Temmuz ve Ağustos aylarında çok sayıda çalışan istihdam ediyor. Ancak bu sefer Foxconn sonbaharda da personel almaya devam edecek. Ağustos ayının başlarında, Foxconn ikramiyeleri bir kez daha artırmıştı. Çalışanlar üretim hattında 90 gün çalışırlarsa, 1.575 dolar ikramiye alacak. Foxconn’un ayrıca işe alım sürecini güvenli bir şekilde hızlandırmak için yerinde bir koronavirüs testi yaptığı bildiriliyor.

iPhone 13

Çinli kaynaklardan gelen son bilgilere göre Apple, 7 Eylül’de iPhone sunumuna davetiye göndermeye başlayacak ve 14 Eylül’de bir basın toplantısı düzenleyecek. Ardından, ön siparişler 17 Eylül’de başlayacak ve dört sürümün tümü 24 Eylül’de satışa sunulacak.

Yeni ailede iPhone X ile görmeye başladığımız çentik küçülecek. TrueDepth kamera sistemi yüzünden daha uzun süreler çentik kullanacak olan Apple, kamere tarafında da bir takım atılımlar yapacak.

Telefonların tamamı, Apple A15 Bionic yonga seti ile gelecek. Pro modellerin ekranı 1 ila 120 Hz arasında uyarlanabilir bir görüntü yenileme hızını destekleyecek. Ayrıca Apple dahili depolama birimini 1 TB’a kadar çıkaracak. Ancak 1 TB’lık modellerin fiyatları katlanabilir telefonlar ile kapışacak düzeyde olacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.