Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 27, 2021 21:25

EMUI 12 Tanıtıldı! HarmonyOS’e Ne Oldu Huawei?

Yeni işletim sistemi HarmonyOS 2.0 üzerinde çalışan Huawei bugün sürpriz bir şekilde EMUI 12 güncellemesini tanıttı.
EMUI 12 Tanıtıldı! HarmonyOS’e Ne Oldu Huawei?

Huawei bildiğiniz gibi şu sıralar HarmonyOS 2.0 üzerinde çalışmalarına tam gaz devam ediyor. Yıl sonu ekosistem oluşturma konusunda büyük bir avantajı eline alacak olan Huawei, bugün ilginç bir duyuru ile karşımıza çıktı. Çinli teknoloji devi Huawei bugün beklenmedik bir şekilde telefonları için EMUI 12 arayüzü duyurdu.

EMUI 12 küçük yenilikler ile geliyor

Huawei’nin HarmonyOS’un piyasaya sürülmesinden sonra Huawei‘nin EMUI’ı kullanmaya devam edeceğine dair söylentiler uzun bir süredir ortalıkta dolaşıyordu. Bu söylentiler yeni arayüz güncellemesinin duyurulması ile kanıtlanmış oldu. Muhtemelen Huawei 1-2 yıl daha arayüzünü güncellemeler ile desteklemeye devam edecek. HarmonyOS 2.0 yaygınlaştıktan sonra Çinli firma farklı bir yola giriş yapacak.

Yeni güncellemede daha ince degrade ayarları ve daha doğal efektler, kademesiz yazı tipi boyutu ayarı ve daha minimalist bir tasarım tercih ediliyor. Artırılmış güvenlik sayesinde kullanıcılarına daha güvenli bir deneyim sunan firma, çoklu ekran etkileşimi özelliğini de kullanıma sunuyor. Bu özellik sayesinde akıllı telefon ile bilgisayar arasında etkileşim sağlanabiliyor.

EMUI 12

Ayrıca, EMUI 12, güvenilir cihazlara akıllı saat eklemeye izin verecek ve kullanıcı, yalnızca saat akıllı telefonla eşleştirilirse akıllı telefonun kilidini açabilecek. Genel olarak, EMUI 12’nin bir devrim yaratan güncelleme olmadığını söyleyebiliriz. Daha minor bir güncelleme olan bu sürümün yakında belli başlı Huawei telefonlarına geleceğini düşünüyoruz.

Muhtemelen Huawei önümüzdeki günlerde bu arayüzün geleceği telefonları resmi olarak açıklayacaktır. HarmonyOS 2.0’a ağırlık veren firma, tahminlerimize göre kendi arayüzünü HarmonyOS’e yaklaştırmak için böyle bir hamle yaptı.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.