Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 26, 2021 17:10

YÖK Yüz Yüze Eğitim Hakkında Beklenen Açıklamayı Yaptı

YÖK yüz yüze eğitim hakkında beklenen açıklamayı yaptı. İlköğretim ve lisenin ardından üniversitelerde de yüz yüze eğitim başlıyor.
YÖK Yüz Yüze Eğitim Hakkında Beklenen Açıklamayı Yaptı

YÖK 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında yüz yüze eğitimin başlayacağını açıkladı. YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, “Bu yıl, yani 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında salgının gelişme seyri ve ilgili kurum ve kuruluşların uyarıları da dikkate alınarak üniversitelerde örgün eğitim yüz yüze başlayacaktır. Bununla birlikte yükseköğretim kurumlarımızla koordinasyonun sağlanabilmesi için salgının seyrine göre harmanlanmış eğitim modeli de örgün programlarda halen olduğu gibi kullanılmaya devam edebilecektir.” dedi.

YÖK Başkanı Erol Özvar, yarın ilk kez Ankara’da rektörlerle bir araya gelecek. Yüz yüze eğitime başlanması planlanan 2021-2022 eğitim öğretim yılına ilişkin değerlendirmelerin yapılacağı toplantıda Özvar, ‘Yükseköğretim Kurulu’nun geleceğe dair yeni vizyonunu’ paylaşacak. Rektörlerin de görüşlerini açıklayacağı toplantıda, üniversitelerdeki yüz yüze eğitimin esasları değerlendirilecek.

Üniversitelerde koronavirüse karşı alınacak tedbirlerin kısa süre içerisinde açıklanması bekleniyor. MEB bünyesindeki öğretmen ve diğer yardımcı personellerde olduğu gibi üniversite öğretim görevlilerinde de aşı olmayanların haftada iki kez PCR testi yapmaları istenecek. PCR testi üniversite öğrencileri ve çalışanları için de istenecek.

Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki ilk orta ve lise eğitim kurumlarında ise 6 Eylül tarihi itibariyle yüz yüze eğitim başlayacak. 1-3 Eylül tarihleri arasında ana sınıfı ve birinci sınıf öğrencileri için uyum haftası olacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.