Akıllı Telefon Ağustos 26, 2021 17:22

Xiaomi 11T ve 11T Pro’da Önemli Detay Açığa Çıktı

Xiaomi 11T ve 11T Pro cephesinden somut bilgiler gelmeye başladı. Son sızıntı tasarım tarafında önemli bir detayı açığa çıkarıyor.
Xiaomi 11T ve 11T Pro’da Önemli Detay Açığa Çıktı

Xiaomi 11T ve 11T Pro ete kemiğe bürünmeye başladı. Xiaomi kısa süre önce 15 Eylül tarihinde küresel çapta bir etkinlik düzenleyeceğini açıkladı. Muhtemelen bu etkinlikte Xiaomi 11T serisi resmiyet kazanacak. Bir süredir haberlere konu 11T ve 11T Pro, Xiaomi’nin dünya genelinde Mi markasına sahip olmayan ilk telefonları olacak. Şirketten yapılan açıklamaya göre artık hiçbir ürün grubuna “Mi” markası kullanılmayacak.

Xiaomi 11T serisi Amerika’da FCC belgelendirme kuruluşu tarafından onaylandı. Burada serinin arkadan nasıl görüneceğine dair bir de görsele yer verildi. Kamera birimi, Mi 10T serisi ile kıyaslandığında daha geniş görünüyor. Muhtemelen kamera yerleşimi değiştirilecek.

Burada dikkat çeken bir diğer nokta ise güç butonun yerleştirildiği bölgenin düz bir yapıda olması. Bu durum parmak izi tarayıcısının yana monte edileceği anlamına geliyor. Bu gelişme zaten güvenilir bir kaynak tarafında da doğrulandı.

Xiaomi 11T modellerin ikisinde de Full HD+ çözünürlükte ve 120Hz yenileme hızını sahip AMOLED ekran yer alacak. AMOLED ekran kullanımına rağmen parmak izi tarayıcısının yana monte edilmesi tamamen maliyeti düşürmek adına yapılmış bir hamle olacak.

Kamera düzeni Vivo X70’e benzeyecek telefon serisinde üçlü kamera paketi olacak. 11T’de 64 megapiksel, 11T Pro’da ise 108 megapiksel ana sensörlerin yer alması bekleniyor. Telefonların işlemci birimleri ise MediaTek Dimensity 1200 ve Snapdragon 888 olacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.