Xiaomi Ağustos 26, 2021 18:21

Türkiye’de Uygun Fiyata Satılan Redmi Modeli için MIUI 12.5 Müjdesi

Xiaomi'nin alt markası olan Redmi güncellemeleri kullanıcılara sunmaya devam ediyor. Bugün de Redmi 8 için MIUI 12.5 güncellemesi yayınlandı.
Türkiye’de Uygun Fiyata Satılan Redmi Modeli için MIUI 12.5 Müjdesi

MIUI 12 güncellemesi ile bir takım sorunlara yol açan Xiaomi, bu sorunları gidereceği ve cihazlarına yeni özellikler ekleyeceği MIUI 12.5 güncellemesini geçtiğimiz aylarda duyurmuştu. Bu süreçte birçok modeli için güncellemeyi yayınlayan Çinli firma bugün de 2019 yılında satışa sunulan telefonuna güncelleme sundu. Redmi 8 için MIUI 12.5 güncellemesinin dağıtımına başlayan firma sorunları çözmesinin yanında telefona yeni özellikler ekliyor.

Redmi 8 için MIUI 12.5 güncellemesi yenilikler ile geldi

Şimdilik Rusya’da yayınlanan MIUI 12.5.1.0.QCNRUXM yapı numaralı kararlı güncelleme performans, hız, pil tüketimi, yeni not alma araçları, serbest çizim araçları, sistemin herhangi bir yerinde not almak ve görevler için özel bir hareket gibi konularda önemli iyileştirmeler getiriyor.

Güncelleme, standart MIUI 12.5 yeniliklerinin yanı sıra Temmuz 2021 Android güvenlik güncellemesini de beraberinde getiriyor. Avrupa pazarına çıkan bu güncellemenin önümüzdeki haftalarda ülkemize de konuk olacağını düşünüyoruz. Ülkemizde 2.000 ila 2.200 TL arasında değişen fiyatlar ile satılan bütçe dostu bu telefon için güncellemelerin geliyor olması oldukça sevindirici.

Redmi 8 için MIUI 12.5

Ancak tahminlerimize göre Redmi 8’in bu güncelleme görüp görebileceği son güncelleme olacak. Yıl sonunda MIUI 13 güncellemesini tanıtarak Apple ve Huawei gibi bir ekosistem oluşturacak olan Xiaomi, yeni güncellemesini üst segmentten başlayarak orta segment telefonlarına kadar sunacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.