Samsung Ağustos 26, 2021 9:55

Samsung Büyük Yatırım Planı Yaptı: İşler Daha Da Büyüyecek!

Teknoloji devi Samsung, büyük bir yatırım planı açıkladı. Bu sayede işleri büyütecek ve teknolojisini geliştirmeye devam edecek.
Samsung Büyük Yatırım Planı Yaptı: İşler Daha Da Büyüyecek!

Güney Kore menşeili ve dünyanın en büyük şirketleri arasında yer alan Samsung Group, bugün itibariyle 205 milyar dolar değerinde olan 240 trilyon wonluk bir genişleme planını açıkladı. Bu büyük yatırım sayesinde şirket, işleri büyütecek ve teknolojisini geliştirmeye devam edecek.

Planın bir parçası olarak Samsung, yeni nesil teknolojilere ilerlerken üç yıl içinde 40.000 işçi alımı yapacak. Samsung’un sahibi olduğu ve  bağlı olan kuruluşlar, araştırma ve geliştirmeye büyük paralar harcayacak. Ayrıca şirket, kurumsal satın alımlar yapacağını da belirtti.

Dev şirket ana vatanı Güney Kore için de 154 milyar dolar ayırdı. Burada yaklaşık 10,000 işçi alımı yapacak. Ayrıca bu yeni genişleme planının Samsung’un daha önce ana hatlarıyla belirttiği harcamaları içermesini belirtmekte fayda var.

Güney Koreli dev, 2030 yılına kadar çip yapımı için 151 milyar dolar harcayacak. Lee-Jae-yong bu yılın başlarında rüşvet suçu ile hapse mahkûm edilmişti. Bu ay hapisten beraat etti ve bu nedenle şirketin agresif bir şekilde ilerleme kaydetmesi bekleniyor.

Samsung’un şimdi, şirketin yaklaşık olarak 17 milyar dolar harcadığı ABD’deki yarı iletken tesisin, daha fazla gelişmeye sahip olması ayrıca gündemde. Samsung şimdi, Huawei’nin piyasadan çekilmesinin ardından Taiwan Semiconductor Manufacturing Co.(TSMC) ile rekabet eden dünyanın önde gelen yonga seti üreticileri arasında yer alıyor. Bu gelişmelere bakacak olursak, şirketin kısa hedefler yerine teknoloji açısından daha uzun vadeli vizyonla ilerlemeyi planlıyor.

Dev şirket, sadece mobil cihazlar için yatırım yapmıyor. Ayrıca aşı gelişmelerini hızlandırmak için biyofarmasötik sektörüne de giriş yaptı. Yan kuruluşları olan  Samsung Bilogics ve Samsung Bioepisit ile biyofarmasötik işinde de büyümeyi hedefliyor. Samsung grubu aşı üretmek amacı ile şu anda mevcut olan üç fabrikasına dahil iki fabrika daha inşa edecek.

Teknolojiye yön veren şirketler arasında olan Samsung, büyük yatırım planları ile işleri büyütmeye devam edecek. Samsung hakkında yeni gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalın.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.