Akıllı Telefon Ağustos 26, 2021 10:51

Bir Sonraki iPhone’un Adı Onaylandı, İşte Tanıtım Tarihi

iPhone 13 serisi modellerin isimlendirmesi onaylandı. Bir sürpriz yaşanmayacak ve yeni iPhone'lar beklendiği gibi isimlendirilecek.
Bir Sonraki iPhone’un Adı Onaylandı, İşte Tanıtım Tarihi

iPhone 13 serisi gittikçe yaklaşıyor. Tasarım ve teknik özellikleri büyük ölçüde netlik kazanan seride son olarak telefonların hangi isimle çıkış yapacağı belli oldu. Batılılar tarafından 13 rakamının uğursuz olduğu ve bu nedenle Apple’ın bir sonraki telefonlarını iPhone 12s ismi altında duyuracağı yönünde bazı haberler ortaya çıktı. Neyse ki Apple böyle saçma sapan uygulamaları önemsemeyerek yoluna iPhone 13 ismiyle devam edecek.

Çinli kaynaklar iPhone 13‘ün perakende paketlerinde yer alacak çıkartmaların fotoğraflarını yayınladı. Bu çıkartmalara yeni iPhone’lar iPhone 13 ismiyle çıkış yapacak. Daha önceki gelişmeler serisinin iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max olmak üzere dört model içereceğini ortaya koydu. Telefonların ekran boyutları ise 5.4 inç, 6.1 inç, 6.1 inç ve 6.7 inç şeklinde olacak.

iPhone 13 ailesinde isimlendirme aynı kalırken, tasarım tarafında dikkat çeken bazı noktalardan söz ediliyor. Bunların başında önemli ölçüde küçültülen çentik geliyor. Bir diğer ise iPhone 13 ve iPhone 13 mini’de çift kameranın bu defa çapraz olarak yerleştirilmesi. Öte yandan serideki tüm modellerde kamera modülünde gözler görülür bir büyüme yaşanacak.

Kaynaklara iPhone 13 serisinin 14 Eylül tarihinde tanıtılması bekleniyor. Üç gün sonra yani 17 Eylül’de ön sipariş almaya başlayacak telefonların müşterilere gönderimine ise 24 Eylül’de başlanacak. iPhone 13 serisinde başlangıç fiyatlarının şu şekilde olması bekleniyor:

  • iPhone 13 mini: 699 $
  • iPhone 13: 799 $
  • iPhone 13 Pro: 1.049 $
  • iPhone 13 Pro Max: 1.149 $
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.