Akıllı Telefon Ağustos 25, 2021 19:58

Xiaomi 11 Lite 5G NE de Neyin Nesi?

Xiaomi, Mi 11 ailesi için yeni bir model hazırlıyor. Xiaomi 11 Lite 5G NE ismiyle çıkış yapacak telefonun detaylarına göz atalım.
Xiaomi 11 Lite 5G NE de Neyin Nesi?

Son gelişmelere bakılırsa Xiaomi ilginç bir isimlendirmeye sahip yeni bir telefon hazırlığında. Xiaomi 11 Lite 5G NE ismiyle çıkış yapacak telefonun hem küresel hem de Hindistan versiyonu IMEI veri tabanında ortaya çıktı. İsimlendirmede dikkat edeceğiniz üzere “Mi” eklentisi artık yer almıyor.

Snapdragon 778G işlemcisinden güç alacak telefonda “NE” eklentisinin New Edition olduğu bildiriliyor. Mi 11 Lite 5G modelinde Snapdragon 780G işlemcisi kullanan Xiaomi’nin 11 Lite NE modelinde ne gibi farklar sunacağı şu an için biliniyor. İşlemci biriminde bir miktar geri gidildiği açık.

Açıkçası telefonun Mi 11 Lite 5G modelinden pek de farklı olmayacağını düşünüyoruz. Ekran tarafında 6.55 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğünde 90Hz Super AMOLED ekran yer alacak. Arka bölümde 64 megapiksel üçlü arka kameranın eşlik edeceği telefonda pilin 4.250 mAh büyüklüğünde ve 33 watt hızlı şarj desteğiyle gelmesi bekleniyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.